Kolejny rajd rowerowy ZS z Lisięcic

0

W poniedziałek 29 maja o godzinie 8:00 ruszył II RAJD ROWEROWY Zespołu Szkół w Lisięcicach


Rajd rowerowy „rowerowa szkoła” jest innowacyjną w naszym środowisku formą aktywności fizycznej, aktywności edukacyjnej oraz terapeutycznej skierowanej do uczniów gimnazjum Zespołu Szkół w Lisięcicach.

Projekt edukacyjny „rowerowa szkoła”  przebiega częścią szlaku rowerowego Green Velo od miejscowości Końskie (woj. Świętokrzyskie) do Przemyśla. Jego trasa biegnąć będzie po nowopowstałej, bezpiecznej, przeznaczonej tylko dla rowerzystów ścieżce, która jest częścią międzywojewódzkiego projektu rozwoju infrastruktury Polski Wschodniej.

Przejedziemy przez Kielce, Sandomierz, Ujazd, Zwierzyniec, Zamość, Horyniec Zdrój – łącznie 580 km. Uznany przez wiele organizacji turystycznych w Polsce szlak rowerowy daje możliwość podróżnikom zwiedzenie najciekawszych miejsc kultury, przyrodniczych i zabytków Polski wschodniej.

Uczniowie będą mieli możliwość zdobywania wiedzy o wschodzie naszego kraju poprzez przeżywanie bezpośredniego obcowania z unikatową fauną i florą Narodowych Parków i licznych parków krajobrazowych, zetknięcia się  z wielokulturowością i wieloreligijnością ludności tam zamieszkałej. Taki sposób zdobywania wiedzy i uprawiania aktywności fizycznej to alternatywny sposób spędzania czasu wolnego zaproponowany uczniom szkoły w Lisięcicach po to, aby przeżyli przygodę, oderwali się od komputera i od codzienności.

W trakcie rajdu uczniowie będą realizować obowiązek szkolny uczestnicząc w zajęciach (z głównych przedmiotów nauczania) prowadzących przez nauczycieli – opiekunów na rajdzie. Ponadto prowadzony będzie przez pedagoga cykl zajęć terapeutycznych dotyczących asertywności i roli młodzieży w środowisku rówieśniczym.

Bazą noclegową będą wyznaczone schroniska i kempingi wzdłuż trasy rajdu. Wyżywienie stanowić będą trzy posiłki (śniadania i kolacje przygotowane przez uczniów, a obiady kupowane w barach i restauracjach).

Przejazd na miejsce startu (Końskie) i powrót (z Przemyśla) odbędzie się transportem kolejowym oraz autobusami PKS, a sprzęt turystyczny będzie przewieziony samochodem dostawczym.

Codziennie na stronie szkolnej pod zakładką ‘relacja z rajdu’ opisywany jest każdy dzień i znajduje się galeria zdjęć. zapraszamy do śledzenia 🙂

https://zslisiecice.com.pl/index.php/relacja-z-rajdu

 

Poprzedni artykułPodsumowanie etapu regionalnego “Bezpiecznego Gospodarstwa”
Następny artykułMarek Piekarczyk [foto]
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.