Spotkanie z kulturą – Aleksandra Ziółkowska

0
Spotkanie z kulturą - Aleksandra Ziółkowska / © fot. M. Kitka

We wtorek, 23 maja br. w auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach miało miejsce przedostatnie w roku szkolnym 2016/2017 ,,Spotkanie z kulturą’’ w ramach autorskiego projektu edukacyjnego


Gościem a tym samym prelegentem owego spotkania była p. Aleksandra Ziółkowska – przedstawicielka Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Głubczycach, mieszczącej się w Ratuszu Miejskim. Uczestniczyły w nim klasy pierwsze realizujące przedmiot wiedza o kulturze.

Pani Aleksandra przybliżyła młodzieży MECHANIKA 70 – letnią historię instytucji, którą reprezentuje, jej działalność i rolę w lokalnym środowisku, zachęcając tym samym do korzystania z bogatych zbiorów biblioteki. Swe wystąpienie zilustrowała prezentacją multimedialną. Lecz to nie wszystko! Zainteresowała i zaintrygowała młodych odbiorców tematyką ,nadając w swej prelekcji zabawowo-quizową formę. Były interesujące pytania oraz nagrody-czekoladki za trafne odpowiedzi.

W miłej i twórczej atmosferze, pełnej humoru i spontanicznych reakcji upłynął czas w myśl zasady: ,,bawiąc-uczyć!’’.

Uczniowie ZSM niekończącymi się brawami nagrodzili panią Olę – młodszego bibliotekarza i digitalizatora MiG Biblioteki. Wyrazem wdzięczności za interesujący wykład był symboliczny bukiet niebiesko-białych róż.

A już w czerwcu ostatnie w tym roku szkolnym ,,Spotkanie z kulturą’’. Będzie to swoista niespodzianka!

Maria Farasiewicz

Poprzedni artykułDni Głubczyc 2017
Następny artykułGłos Głubczyc / 2017 czerwiec
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804