VIII Grand Prix Śląska Polsko Czeskiego

0
VIII Grand Prix Śląska Polsko Czeskiego / © fot. LZS Karate

6 maja 2017 r. w Głubczycach odbyły się zawody karate WKF Światowej Federacji Karate, VIII Grand Prix Śląska Polsko Czeskiego

Organizatorami zawodów były: Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce oraz Urząd Miejski Głubczyce. Zawody otworzyli zaproszeni goście: Andrzej Walczak – Prezes Opolskiej Federacji Sportu, inspektor Joanna Paruszewska – Komendant Komendy Powiatowej w Głubczycach, Jolanta Wojtuś – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 z klasami integracyjnymi oraz Adam Leliński – radny powiatu Głubczyckiego.

W zawodach startowało 200 zawodników z 15 klubów Polski, Czech i Ukrainy. Było 350 osobo-konkurencji. Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce reprezentowali: Szymon Cieślik, Maciej Kowalczyk, Jakub Patryjach, Mateusz Stankiewicz, Klaudiusz Leliński, Maciej Fiet, Wojciech Patryjach, Michalina Jung, Oliwia Raniowska, Oliwia Rojek, Julia Hac, Emilia Klein, Michalina Kaliwoda, Wiktoria Sawicka, Maja Kowalczyk, Anna Paruszewska, Marta Fiet.

Szymon Cieślik zdobył złoty medal w kata kadetów oraz złoty medal w kata juniorów. Maciej Kowalczyk zdobył srebrny medal w kata kadetów oraz brązowy medal w kata 12-13 lat, Anna Paruszewska zdobyła srebrny medal w kata do 9 lat, Michalina Kaliwoda zdobyła srebrny medal w kata do 8 lat, Michalina Jung zdobyła brązowy medal w kata kadetów, Oliwia Rojek zdobyła brązowy medal w kata do 10 lat, Klaudiusz Leliński zdobył brązowy medal w kata do 10 lat, Maja Kowalczyk zdobyła brązowy medal w kata do 7 lat. Oliwia Raniowska oraz Maciej Fiet zajeli 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Pozostali zawodnicy pomimo dobrych startów musieli uznać wyższość swoich kolegów. Turniej był na wysokim poziomie zarówno zawodniczym jak i sędziowskim. Obyło się bez wypadków i kontuzji.