Siejąc kwiaty – pomagamy pszczołom [2017]

0
Inauguracja konkursu "Siejąc kwiaty pomagamy pszczołom" 2017 / © fot. M. Kitka

20 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole Inauguracja III Gminnego Konkursu pt. ”Siejąc Kwiaty – pomagamy pszczołom”, którego jesteśmy organizatorami


Partnerem akcji jest firma BAYER, która przekazała nam 500 opakowań nasion roślin miododajnych „DAR NATURY” oraz książeczki „TOBIASZ I DZIKIE PSZCZOŁY” i „CZTERY PORY ROKU”.

Patronat nad konkursem objął Burmistrz Głubczyc Pan Adam Krupa oraz Prezes Koła Pszczelarzy w Głubczycach Pan Krzysztof Głowiszyn. Na uroczystość zostali zaproszeni Pan Edward Wołoszyn, Pan Marian Pospiszel, Pan Jan Wac, Pan Mateusz Kitka, Pan Paweł Buczek, Pani Krystyna Darłak i Pani Zofia Bilik. Swoją obecnością zaszczycił nas przedstawiciel firmy Bayer Pan Jacek Bartoszewski oraz grupa filmowa z Katowic, która przygotowała materiał filmowy dla naszego partnera firmy Bayer. Przybyli także przedstawiciele szkół i przedszkoli z naszej gminy, którzy zadeklarowali uczestnictwo w naszej akcji.

Inaugurację rozpoczęły dzieci z zerówki prezentując przedstawienie pt. „Wiosenna łąka”. Po występie Pani dyrektor Gabriela Simbiga powitała serdecznie przybyłych gości i przedstawiła prezentację podsumowującą poprzednią edycję konkursu, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Następnie uczennice z III klasy przedstawiły taniec pszczółki Mai, który wszystkich zachwycił. Kilka słów na temat akcji wygłosili Pan Edward Wołoszyn, Pan Krzysztof Głowiszyn i pomysłodawca Pan Paweł Buczek. Nad oprawą medialną czuwał Pan Marian Pospiszel właściciel TELEWIZJI POGRANICZE oraz Pan Jan Wac redaktor „GŁOSU GŁUBCZYC”.

Nauczyciele oraz uczniowie i dzieci zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który zasponsorowały nam ZPC „Piast” w Głogówku. Każda placówka otrzymała nasiona „DAR NATURY”, oraz książeczki dla uczestników konkursu „TOBIASZ I DZIKIE PSZCZOŁY” i „CZTERY PORY ROKU”. Za pomoc w przygotowaniu uroczystości chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym rodzicom: Pani Annie Nędza, Pani Monice Dziaduch oraz Pani Patrycji Ziółkowskiej a także firmom: Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Głubczycach za przekazanie jogurtów dla dzieci oraz ZPC„PIAST” w Głogówku za przygotowanie pysznych ciastek dla naszych gości.

Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Grobnikach Stowarzyszenie Inicjatywa

 

Materiał video: TV Pogranicze 

Poprzedni artykułWiadomości TV Pogranicze 2017.04.25
Następny artykułKoncert fortepianowy w Głogówku [FMP]
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804