Trochę radości i uśmiechu

0
DPS Dzbańce recital / fot. M. Bażyński

Wiosenny recital poetycko-muzyczny Marii Farasiewicz w Dzbańcach


W środę, 29 marca br. o godz. 14:00 w Domu Pomocy Społecznej Klisino – filia Dzbańce miał miejsce wiosenny recital poetycko-muzyczny Marii Farasiewicz, której towarzyszył, akompaniujący na instrumentach klawiszowych, Marian Bażyński.

Była to kolejna lekcja integracji i solidaryzmu z mieszkańcami tej placówki, ludźmi chorymi, w większości w podeszłym wieku. Tymi, którzy właśnie tu znaleźli opiekę oraz szansę na godne życie i człowieczeństwo.

Korzystając z zaproszenia kierownictwa i personelu DPS-u, Maria Farasiewicz i jej akompaniator przyjechali z bogatym i barwnym repertuarem. W ponadgodzinnym występie wybrzmiały piosenki z motywem wiosny, utwory jakże różnorodne gatunkowo i stylistycznie.

W rytmie samby, cha-chy, tanga, walczyka, na kresową nutę i nie tylko, a przeplatane tematyczną, optymistyczną poezją autorstwa wykonawczyni recitalu.

Żywiołowo reagująca, licznie zgromadzona publiczność nie szczędziła braw występującym. Nie mogło też zabraknąć wspólnego śpiewu, życzliwych uścisków dłoni i dobrego słowa. Na twarzach odbiorców wiele emocji: radość, łzy i wzruszenie!

A na koniec ciepłe słowa wdzięczności, dyplomy z podziękowaniami oraz symboliczne, świąteczne upominki.

„Na miły Bóg,..
Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć, siebie samego trzeba dać ”

Stanisław Soyka(Tolerancja)

Redakcja ZSM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.