SpoKREWnieni służbą

0
SpoKREWnieni 2017 / © fot. M. Kitka

Mundurowi oddali krew upamiętniając “Wyklętych” – “SpoKREWnieni służbą”


W poniedziałek 20.03.2017 r. Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach wraz z naszym Klubem Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Głubczycach, zorganizowali zbiórkę krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. W akcji brali udział mundurowi Policji, Straży Pożarnej i Służby Więziennej.

Patronat nad tą ogólnopolską akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akcja związana była z dniem 1 marca, w którym obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski. Poprzez oddanie krwi wszystkim potrzebującym (chorym i ofiarom wypadków) oddajemy hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W tym dniu na akcję zgłosiło się 38 osób – oddało 32 osoby. W sumie zebraliśmy 14,400 ml krwi. Mundurowych było 12 osób lecz oddało 10 osób. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i za każdą kroplę tego cennego leku. Dziękuję również Służbom Mundurowym za zaangażowanie w akcję i mam nadzieję, że wspólnie będziemy organizować podobne w przyszłości.

Elżbieta Kubal, Klub Honorowych Dawców Krwi Głubczyce

Poprzedni artykułWiadomości TV Pogranicze 2017.04.05
Następny artykułIdą święta!
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804