Podsumowanie HAZ i WOŚP

0
ZHP Podsumowanie HAZ i WOŚP / © fot. M. Kitka

W piątek 17.03.2017 r. w „Sali pod Aniołem” w Ratuszu Miejskim w Głubczycach odbyło się Podsumowanie Harcerskiej Akcji Zimowej oraz Podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Na uroczystym spotkaniu przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu wręczyli dyplomy i podziękowania instruktorom ZHP i nauczycielom za współpracę i czas poświęcony naszej Komendzie, a także zuchom i harcerzom za czynny udział w Akcji Zimowej i zaangażowanie w akcję WOŚP. Honorowym gościem drugiej części spotkania była Pani Elżbieta Marciniszyn Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu, która z rąk Przewodniczącego Rady Przyjaciół Harcerstwa Pana Adama Krupy za długoletnią współpracę otrzymała pamiątkową statuetkę „Dar Serca”.

Od 13.02. do 24.02.2017r. w Głubczycach odbywała się Harcerska Akcja Zimowa. KH ZHP wspólnie z zuchami, harcerzami, instruktorami oraz nauczycielami zapewniła dzieciom z Gminy Głubczyce możliwość aktywnego spędzenia ferii zimowych. W programie przewidziano zawody sportowe, basen, gry, konkursy, zabawy oraz spotkania ze służbami mundurowymi. Dużo radości uczestnikom sprawiło wspólne pieczenie kiełbasek, a jedną z największych atrakcji były wyjazdy na lodowisko do Pszowa, w których dziennie uczestniczyło ok 50 osób. Tegoroczna Akcja Zima nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie i zaangażowanie wielu osób, którym z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować. To właśnie dzięki nim na terenie naszego powiatu mają miejsce takie inicjatywy i przedsięwzięcia. Składamy serdeczne podziękowania całemu Sztabowi HAZ, Instruktorom ZHP, Nauczycielom, Dyrektorom Szkół, Służbom Mundurowym: 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej, Śląskiemu Oddziałowi Straży Granicznej, Komendzie Powiatowej Policji, Państwowej Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej i Zarządowi Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Głubczycach. Patronat medialny nad całym wydarzeniem objęły lokalne media.

Kolejnym wielkim przedsięwzięciem była zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu. Do akcji przyłączyło się 76 wolontariuszy wspieranych przez liczne grono zuchów, harcerzy i młodzieży niezrzeszonej w ZHP. Tegoroczny wynik zbiórki podczas finału ustanowił nasz nowy rekord!

Dzięki hojności mieszkańców uzbierane zostało, aż: 52 123,71 zł

Do tej pory Szpital Powiatowy w Głubczycach otrzymał w Darze Fundacji WOŚP nowoczesny sprzęt medyczny o łącznej wartości 750 tys. zł, który przyczynił się do poprawy funkcjonowania szpitala.

Komenda Hufca ZHP Głubczyce

Poprzedni artykułSzansa dla Nepalu [fotorelacja]
Następny artykułAkcja honorowego oddawania krwi z Mleczarnią “Turek”
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804