Podsumowanie HAZ i WOŚP

0
ZHP Podsumowanie HAZ i WOŚP / © fot. M. Kitka

W piątek 17.03.2017 r. w „Sali pod Aniołem” w Ratuszu Miejskim w Głubczycach odbyło się Podsumowanie Harcerskiej Akcji Zimowej oraz Podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Na uroczystym spotkaniu przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu wręczyli dyplomy i podziękowania instruktorom ZHP i nauczycielom za współpracę i czas poświęcony naszej Komendzie, a także zuchom i harcerzom za czynny udział w Akcji Zimowej i zaangażowanie w akcję WOŚP. Honorowym gościem drugiej części spotkania była Pani Elżbieta Marciniszyn Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu, która z rąk Przewodniczącego Rady Przyjaciół Harcerstwa Pana Adama Krupy za długoletnią współpracę otrzymała pamiątkową statuetkę „Dar Serca”.

Od 13.02. do 24.02.2017r. w Głubczycach odbywała się Harcerska Akcja Zimowa. KH ZHP wspólnie z zuchami, harcerzami, instruktorami oraz nauczycielami zapewniła dzieciom z Gminy Głubczyce możliwość aktywnego spędzenia ferii zimowych. W programie przewidziano zawody sportowe, basen, gry, konkursy, zabawy oraz spotkania ze służbami mundurowymi. Dużo radości uczestnikom sprawiło wspólne pieczenie kiełbasek, a jedną z największych atrakcji były wyjazdy na lodowisko do Pszowa, w których dziennie uczestniczyło ok 50 osób. Tegoroczna Akcja Zima nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie i zaangażowanie wielu osób, którym z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować. To właśnie dzięki nim na terenie naszego powiatu mają miejsce takie inicjatywy i przedsięwzięcia. Składamy serdeczne podziękowania całemu Sztabowi HAZ, Instruktorom ZHP, Nauczycielom, Dyrektorom Szkół, Służbom Mundurowym: 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej, Śląskiemu Oddziałowi Straży Granicznej, Komendzie Powiatowej Policji, Państwowej Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej i Zarządowi Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Głubczycach. Patronat medialny nad całym wydarzeniem objęły lokalne media.

Kolejnym wielkim przedsięwzięciem była zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu. Do akcji przyłączyło się 76 wolontariuszy wspieranych przez liczne grono zuchów, harcerzy i młodzieży niezrzeszonej w ZHP. Tegoroczny wynik zbiórki podczas finału ustanowił nasz nowy rekord!

Dzięki hojności mieszkańców uzbierane zostało, aż: 52 123,71 zł

Do tej pory Szpital Powiatowy w Głubczycach otrzymał w Darze Fundacji WOŚP nowoczesny sprzęt medyczny o łącznej wartości 750 tys. zł, który przyczynił się do poprawy funkcjonowania szpitala.

Komenda Hufca ZHP Głubczyce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.