Szansa dla Nepalu [fotorelacja]

0
Szansa dla Nepalu 2017 - wernisaż / © fot. M. Kitka

18 marca w Muzeum Powiatowym w Głubczycach miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej “Szansa dla Nepalu” – fotografii dokumentalnej Aleksandry Nawara


W kwietniu 2015 r. Nepal nawiedziło trzęsienie ziemi, które pochłonęło około 10 000 ludzi. Wielu straciło dach nad głową i dorobek całego życia.

Mieliśmy jasny cel – mówi Aleksandra Nawara, – pomóc ludziom w Nepalu, którzy ucierpieli w trzęsieniu ziemi w kwietniu 2015 r.

Dzięki wsparciu sponsorów i determinacji w lipcu i sierpniu 2016 r. razem z piątką moich znajomych z Collegium Medicum Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu pospieszyliśmy na pomoc mieszkańcom Nepalu. Trudności, na które natrafiliśmy w Polsce i już w Nepalu były dla nas kolejnymi wyzwaniami i nie zniechęciły nas, bo mieliśmy w sobie ogromną wiarę w słuszność naszych działań.

Wsparcie, którego udzielaliśmy było na wielu poziomach:
– uczyliśmy w dwóch szkołach w Katmandu zagadnień dotyczących chorób wirusowych, zasad udzielania pierwszej pomocy,
– opowiadaliśmy o Polsce,
– spędziliśmy tydzień w himalajskiej wiosce zawożąc wyposażenie dla jedynego ośrodka zdrowia w tamtej okolicy. Przez te kilka dni żyliśmy jak mieszkańcy wioski. Skromne warunki, zimna woda, monotonne jedzenie. Przyglądaliśmy się pracy ośrodka, pomagaliśmy sanitariuszom.

Najpiękniejszą nagrodą był dla mnie uśmiech tych ludzi. Uśmiech był naszym wspólnym językiem – ponad wyznaniami, kolorem skóry i miejscem życia.

Materiał video udostępniony dzięki uprzejmości TV Pogranicze / Marian Pospiszel

Bezpośredni link do materiału: www.tvpogranicze.pl

Poprzedni artykułSzansa dla Nepalu [TV]
Następny artykułPodsumowanie HAZ i WOŚP
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804