„Młoda krew” w ZSM

0
Akcja "Młoda krew" w ZSM / © fot. M. Kitka

We wtorek 14 marca br. w głubczyckim MECHANIKU miała miejsce 12. edycja poboru krwi PCK pod nazwą „Młoda krew ratuje życie”


Po raz kolejny świetlica ZSM zamieniła się w swoiste ambulatorium, w którym 19-osobowa grupa „ofiarodawców” mogła – w humanitarnym geście człowieczeństwa – oddać krew.

Chętnych i zapisanych do poboru było wielu, lecz nie wszyscy tego dnia mogli oddać krew. Przebyte infekcje, złe samopoczucie, niski poziom hemoglobiny i inne czynniki nie pozwoliły stać się dawcą. Najliczniejszą grupę oddających krew stanowili uczniowie klasy III m liceum mundurowego.
Do grona krwiodawców dołączył także szkolny katecheta – ks. Grzegorz Podburaczyński. Przybyły także dwie osoby z zewnątrz.

Ogółem zebrano 8,550 ml życiodajnego płynu. Przy tej okazji warto przypomnieć, że pobór krwi w ZSM stał się niejako tradycją szkoły. To tu od sześciu zgoła lat, w sezonie jesiennym i wiosennym, z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu przyjeżdża specjalistyczny ambulans z wykwalifikowaną kadrą medyczną. To tu odbywa się swoista lekcja miłości bliźniego!

Nadzór nad akcją poboru krwi od jej zarania sprawują: szkolna koordynatorka – Beata Lehun, pielęgniarka – Janina Węgrzyn oaz prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Głubczycach – Elżbieta Kubal wraz ze swą mamą p. Heleną.

Z całego serca dziękujemy tym, którzy oddali krew, ratując życie innym, a także organizatorom poboru. To szlachetne przedsięwzięcie!

Maria Farasiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.