„Młoda krew” w ZSM

0
Akcja "Młoda krew" w ZSM / © fot. M. Kitka

We wtorek 14 marca br. w głubczyckim MECHANIKU miała miejsce 12. edycja poboru krwi PCK pod nazwą „Młoda krew ratuje życie”


Po raz kolejny świetlica ZSM zamieniła się w swoiste ambulatorium, w którym 19-osobowa grupa „ofiarodawców” mogła – w humanitarnym geście człowieczeństwa – oddać krew.

Chętnych i zapisanych do poboru było wielu, lecz nie wszyscy tego dnia mogli oddać krew. Przebyte infekcje, złe samopoczucie, niski poziom hemoglobiny i inne czynniki nie pozwoliły stać się dawcą. Najliczniejszą grupę oddających krew stanowili uczniowie klasy III m liceum mundurowego.
Do grona krwiodawców dołączył także szkolny katecheta – ks. Grzegorz Podburaczyński. Przybyły także dwie osoby z zewnątrz.

Ogółem zebrano 8,550 ml życiodajnego płynu. Przy tej okazji warto przypomnieć, że pobór krwi w ZSM stał się niejako tradycją szkoły. To tu od sześciu zgoła lat, w sezonie jesiennym i wiosennym, z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu przyjeżdża specjalistyczny ambulans z wykwalifikowaną kadrą medyczną. To tu odbywa się swoista lekcja miłości bliźniego!

Nadzór nad akcją poboru krwi od jej zarania sprawują: szkolna koordynatorka – Beata Lehun, pielęgniarka – Janina Węgrzyn oaz prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Głubczycach – Elżbieta Kubal wraz ze swą mamą p. Heleną.

Z całego serca dziękujemy tym, którzy oddali krew, ratując życie innym, a także organizatorom poboru. To szlachetne przedsięwzięcie!

Maria Farasiewicz

Poprzedni artykuł„Zaklęte w czasie – Maski” [WYSTAWA]
Następny artykułSamobójstwo na Orlenie
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804