Urząd Skarbowy może przygotować za ciebie zeznanie podatkowe

0

Możliwość przygotowania twojego zeznania przez “Skarbówkę” oraz dzień otwarty w Urzędzie Skarbowym


Naczelnik Urzędu Skarbowego w Głubczycach zaprasza podatników dnia 22 kwietnia 2017 r. (sobota) w godz. od 9:00 – 13:00 na „Dzień Otwarty” w tut. Urzędzie (ul. Fabryczna), podczas którego przyjmowane będą zeznania i deklaracje podatkowe z możliwością przesłania ich elektronicznie.

Jednocześnie pracownicy Urzędu Skarbowego w Głubczycach będą w Urzędzie Gminy Kietrz dnia 21 kwietnia 2017 r. w godzinach od 9:00 – 13:30 przyjmować zeznania podatkowe.

Chcesz by Urząd Skarbowy przygotował ci zeznanie? Złóż wniosek PIT-WZ

Dodatkowo Naczelnik Urzędu Skarbowego w Głubczycach informuje, iż podatnicy (osoby fizyczne) uzyskujące dochody wyłącznie od płatników (pracodawców) z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia i o dzieło, praw autorskich oraz z organów rentowych mogą od 15 marca 2017 r. do 18 kwietnia 2017 r. złożyć elektronicznie za pomocą portalu podatkowego do urzędu skarbowego wniosek PIT-WZ o sporządzenie ich zeznania podatkowego za 2016 rok.

Natomiast emeryci i renciści, którzy nie uzyskali innych przychodów poza rozliczeniem rocznym w PIT-40A za 2016 rok, chcąc przekazać 1% podatku na organizację pożytku publicznego (OPP), mogą jedynie złożyć papierowo lub przesłać elektronicznie PIT-OP w terminie od 15 marca do 02 maja 2017 r. w którym wskażą tę organizację, wówczas urząd skarbowy sam przekaże 1 % podatku na tę organizację.

PIT-WZ możesz składać od 15 marca 2017 r. do 18 kwietnia 2017 r.

Złożenie on-line wniosku PIT-WZ, spowoduje, iż urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe za 2016 rok, na podstawie danych które posiada (dotyczy podatników którzy otrzymują przychody wyłącznie za pośrednictwem płatnika)

 1. W tym celu należy elektronicznie za pośrednictwem Portalu Podatkowego lub systemu e-Deklaracje, w terminie do dnia 18 kwietnia 2017 r. przesłać do właściwego urzędu skarbowego wniosek PIT-WZ o sporządzenie zeznania podatkowego.
 2. Wniosek PIT-WZ można będzie również wysłać za pośrednictwem bankowości elektronicznej PKO BP, BGŻ BNP Paribas i Raiffeisen Polbank, a w przyszłości również np. spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych).
 3. We wniosku tym podatnik przekazuje urzędowi informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazaniu 1% na OPP.
 4. Urząd skarbowy na podstawie danych z wniosku PIT-WZ oraz posiadanych informacji od pracodawców lub organów rentowych samodzielnie przygotuje zeznanie podatkowe.
 5. W ciągu maksymalnie 5 dni urząd skarbowy prześle na podany przez podatnika adres poczty elektronicznej e-mail z linkiem do gotowego zeznania podatkowego.
 6. Zeznanie podatnik może zaakceptować lub odrzucić do dnia 02.05.2017 r.
 7. Jeżeli podatnik w tym terminie nie podejmie żadnych czynności, jego zeznanie zostanie po dniu 2 maja 2017 r. automatycznie zaakceptowane.

Emeryci i renciści posiadający PIT-40A za 2016 rok i nie posiadający innych przychodów które należy zadeklarować w zeznaniu, chcąc jedynie przekazać 1% dla OPP, nie muszą wypełniać odrębnego zeznania, wystarczy w tym celu złożyć formularz PIT-OP.

 1. W tym celu należy złożyć papierowo bądź wysłać elektronicznie oświadczenie PIT-OP przy użyciu dostępnego w urzędzie skarbowym lub na Portalu Podatkowym formularza online, formularza interaktywnego, aplikacji e-Deklaracje Desktop.
 2. PIT-OP jest przeznaczony dla podatników podatku PIT, którzy są osobami fizycznymi i otrzymali od organów rentowych roczne obliczenie podatku PIT-40A oraz chcą przekazać 1% podatku wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.
 3. Podatnicy którzy złożą PIT-OP – urząd skarbowy przekaże wybranej organizacji 1% podatku.
 4. Oświadczenie PIT- OP za rok 2016 można składać od 15 marca do 2 maja 2017 r.
Poprzedni artykuł“Mechanik” zwycięzcą
Następny artykułII Turniej piłki koszykowej w Branicach
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.