Mamy wiosnę!

0

Poniedziałek, 20 marca. O godzinie 11:29 Słońce przeszło przez punkt Barana, co oznacza początek astronomicznej wiosny


Punkt Barana jest to jeden z dwóch punktów przecięcia się ekliptyki z równikiem niebieskim. Moment przejścia Słońca przez punkt Barana oznacza początek astronomicznej wiosny na półkuli północnej. Dlatego nazywany jest także punktem równonocy wiosennej.

Wraz z początkiem marca przywitaliśmy wiosnę meteorologiczną. Jednak pory roku wyróżniamy ze względu na różne kryteria. 20 marca 2017 roku o godzinie 11:29 rozpocznie się wiosna astronomiczna.

Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 20 marca a 22 czerwca. Podczas wiosny astronomicznej dzienna pora dnia jest dłuższa od pory nocnej, i z każdą kolejną dobą dzień jest dłuższy, noc krótsza, aż do przesilenia letniego. Miłośnicy astronomii będą mogli podziwiać o tej porze roku dobrze widoczne planety, komety i roje meteorów.

Poprzedni artykułApiterapia [TV]
Następny artykuł“Mechanik” zwycięzcą
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804