XVI Edycja Szlachetnej Paczki – 2016 r.

0
Podsumowanie Szlachetnej Paczki 2016 / © fot. M. Kitka

W 2016 r. już po raz drugi członkowie Stowarzyszenia zaangażowali się w XVI edycję projektu Szlachetna Paczka


Po raz drugi również Prezes Stowarzyszenia Mariusz Mróz został Liderem paczkowego rejonu Powiat Głubczycki. W projekt zaangażowało się 13 wolontariuszy, z czego 4 to członkowie Stowarzyszenia Razem dla Głubczyc. Do projektu Szlachetna Paczka zgłoszonych zostało 38 rodzin ze wszystkich 4 Gmin Powiatu Głubczyckiego. Na wolontariuszy zgłosiło się 17 osób, ale po wysłuchaniu zakresu zadań i obowiązków do wykonania, trudu pracy w projekcie nie podjęły 4 osoby.

Na przełomie listopada i grudnia wolontariusze odwiedzili wszystkie rodziny i do ostatniego etapu zakwalifikowane zostały 29 rodzin, które w komplecie zostały wybrane przez Darczyńców. Darczyńcy obdarowali 11 rodzin w Gminie Głubczyce, 7 w Gminie Baborów, 4 w Gminie Kietrz oraz 7 w Gminie Branice.

Szlachetna Paczka łączy ludzi, to jedno z przewodnich haseł projektu

Prezenty, które otrzymały rodziny były niejednokrotnie bardzo okazałe. Szlachetna Paczka łączy ludzi, to jedno z przewodnich haseł projektu, a na potwierdzenie prawdziwości tych słów podajemy te oto dane: prezenty dla 29 obdarowanych rodzin Powiatu Głubczyckiego przygotowywało ponad 730 osób. W projekcie pracowało 14 wolontariuszy, a same rodziny to ponad 100 osób. Jeżeli doliczymy jeszcze osoby, które pomagały w trakcie finału dostarczyć paczki do rodzin to śmiało można powiedzieć, że zaangażowanych w XVI edycji Szlachetnej Paczki w Powiecie Głubczyckim było ok. 1000 osób.

Wartość dostarczonych prezentów przekroczyła kwotę 63.000,00 zł

Emocje które towarzyszą projektowi w trakcie finału są niewyobrażalne. Łzy szczęścia, uściski, radość i wiele innych wydarzeń trwale zapisują się w pamięci wolontariusz i darczyńców, którzy dość licznie w tym roku uczestniczyli w przekazaniu przygotowanych prezentów wybranym przez siebie rodzinom. Obdarowane rodziny są wdzięczne za okazaną pomoc i chociaż na chwilę zapominają o nieszczęściu i tragediach, które je dotknęły i co najważniejsze dają nadzieję że okazana pomoc pozwoli im chociaż na jakiś czas zapomnieć o problemach życia codziennego.

Finał projektu odbył się w dniach 11-12.12.2016 r. Po dostarczeniu paczek do wszystkich 29 rodzin, 12.12.2016 r. w godzinach popołudniowych w głubczyckiej kawiarni Biała Czarna miała miejsce Wigilia Szlachetnej Paczki Rejonu Powiatu Głubczyckiego. Podczas spotkania wolontariusze opowiadali o spotkaniu z rodzinami, ich reakcjach, szczęściu, łzach i o tym dlaczego warto pomagać innym.

Wszystkim którzy uczestniczyli w projekcie, instytucjom, które wskazywały potrzebujące rodziny, wolontariuszom, darczyńcom, przedsiębiorcom, którzy użyczali swoje pojazdy do rozwożenia paczek, kierowcom składamy serdeczne podziękowania. Mamy nadzieję iż w kolejnej edycji w 2017 r. również weźmiemy udział i pomożemy kolejnym potrzebującym rodzinom.

Lista wolontariuszy Rejonu Powiat Głubczycki w 2016 r.: Anna Bunczek-Mróz, Bogumiła Duc, Katarzyna Krupa, Lucyna Lipińska, Magdalena Mazurkiewicz, Artur Paterek, Angelika Paterek, Barbara Piecha, Marta Rachwał, Aneta Sekieta, Monika Szczudło, Marzena Świercz, Wiesława Wójtowicz-Bunczek.

koordynator Szlachetnej Paczki w rejonie głubczyckim, Mariusz Mróz

Poprzedni artykułWiadomości TV Pogranicze 2017.03.01
Następny artykułXVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804