OSP Lewice w KSRG

0
OSP Lewice w KSRG / © fot. Gmina Branice

OSP Lewice przyłączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego


25 lutego w Lewicach odbyła się uroczysta zbiórka w związku z włączeniem jednostki OSP Lewice do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Na uroczystość przybył Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Maciej Zając, który w asyście Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach bryg. Wojciecha Semeniuka wręczył Prezesowi OSP Lewice dh Józefowi Szycht, Komendantowi Gminnemu OSP Gminy Branice Józefowi Orłowskiemu oraz Wójtowi Branic Sebastianowi Baca decyzję Komendanta Głównego PSP o włączeniu jednostki w szeregi elitarnej grupy jednostek KSRG.

OSP Lewice jest drugą jednostką z terenu Gminy Branice włączoną do KSRG a 10 z terenu powiatu głubczyckiego. Druhom z OSP Lewice życzymy tyle samo powrotów z akcji ratowniczo-gaśniczych co wyjazdów a sprzęt niech wykorzystują tylko podczas ćwiczeń i pokazów.

KP PSP w Głubczycach / www.facebook.com/strazglubczyce

Poprzedni artykułOszustwa “na wnuczka” w Głubczycach
Następny artykułPolicjanci na HAZ
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804