Reprezentacja głubczyckiego badmintona w Lubinie


W Lubinie w dniach 15-19.02.2017 r. odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów, które zgromadziły najsłynniejsze gwiazdy europejskiego badmintona tj. Carolina Marin, Victor Axelsen i wiele innych medalistów Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.

Przy okazji tej wielkiej imprezy odbywał się Międzynarodowy Turniej do lat 17, w których wystąpili nasi reprezentanci klubu: Maciej Matusz, Bartosz Gałązka i Szymon Ślepecki.

W dniu ćwierćfinałów a więc najciekawszych pojedynków – bo stawka toczyła się o medale, wybraliśmy się z najmłodszymi wychowankami klubu do Lubina, aby dopingować naszych reprezentantów i obserwować najlepszych badmintonistów w Europie.

Seniorzy naszej reprezentacji, gdzie również mieliśmy swoich przedstawicieli: siostry Wojtkowskie Agnieszka i Aneta zajęli ostatecznie piąte miejsce. W kategorii U-17 brązowy medal wywalczyli debliści Maciej Matusz i Bartosz Gałązka. Maciej w grze pojedynczej wywalczył piąte miejsce, a Bartek w grze mieszanej zajął także piątą lokatę.

Była to dobra lekcja badmintona a zarazem niezapomniana przygoda dla naszych dzieci, które miały okazję zrobić zdjęcia i zebrać autografy od swoich badmintonowych idoli.

www.technikglubczyce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.