Przedstawiciel Zarządu Województwa Opolskiego Pan Szymon Ogłaza odwiedził Głubczyce


17 lutego na spotkaniu w Klubie na Skrzyżowaniu MOK, zaprezentował zebranym informacje związane z uruchamianym Marszałkowskim Budżetem Obywatelskim wprowadzając sprawnie w tematykę programową MBO.

Na przykładzie praktyk Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego zainspirował i zachęcił zebranych do zgłaszania swoich propozycji.

Wśród realizowanych zadań województwa małopolskiego znalazły się takie działania jak: wykonanie chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 977 w Tarnowcu, półkolonie dla dzieci niepełnosprawnych połączone z rehabilitacją ruchową i społeczną, modernizacja trasy rowerowej brzegiem Skawy i Skawicy, zapobieganie nadwadze, otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej, plenerowe spotkania z nauką i kulturą, konserwacja wybranych zabytkowych kapliczek w pasie drogowym dróg wojewódzkich, wyposażenie Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji w sprzęt rehabilitacyjny i uporządkowanie parku wokół szpitala, strój sportowy dla juniora na MINI MUNDIAL 2016 powiatu krakowskiego.

Jak widać na powyższych przykładach, zadania są zbieżne z zadaniami potencjalnie możliwymi do realizacji na terenie powiatu głubczyckiego.

Więcej informacji nt. MBO można znaleźć pod adresem https://budzet.opolskie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.