WOŚP [TV]

0

15.01.2017 r. KH ZHP uczestniczyła w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


W tym roku graliśmy wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu. Od godz. 6:00 do 19:00 na terenie działania hufca, nie zważając na warunki atmosferyczne zuchy, harcerze, instruktorzy, harcerskie drużyny pożarnicze, druhowie OSP z Gminy Głubczyce, sympatycy i przyjaciele kwestowali na rzecz WOŚP „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”.

Siedziba Sztabu znajdowała się w Komendzie Hufca ZHP w Głubczycach i w „Sali pod Aniołem” w Ratuszu Miejskim. Do tegorocznej akcji przyłączyło 76 zarejestrowanych wolontariuszy wspieranych przez liczne grono zuchów, harcerzy i młodzieży niezrzeszonej.

Po godz. 19:00 odbyło się oficjalne podsumowanie finału i otwarcie puszek. Pod czujnym okiem sztabu wolontariusze rozpoczęli przeliczanie uzbieranych pieniędzy i z napięciem oczekiwali na rezultat tegorocznej akcji. Jeszcze tego samego wieczoru pieniądze zostały przewiezione w asyście Straży Miejskiej i kwatermistrza ZHP dh. Damiana Mojzyka do Sztabu Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

Tegoroczny wynik zbiórki podczas finału ustanowił nowy rekord! Dzięki hojności mieszkańców uzbierane zostało aż: 52 123,71 zł. Dla porównania w 2016 roku zebraliśmy 41 150 zł. Zbiórka pieniędzy przebiegła bez zakłóceń, a mieszkańcy hojnie rzucali do puszek banknoty o wyższych nominałach.

Podczas finału oprócz zbiórki pieniędzy w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się koncerty. O godz. 15:30 na scenie wystąpili Big Band Towarzystwa Muzycznego w Głubczycach, Studio piosenki AKORD i Młodzieżowy zespół rockowy. Na akordeonie przygrywał dh Józef Kaniowski z rodziną. Przed Ratuszem Miejskim odbyło się wspólne kolędowanie młodzieży szkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 oraz Gimnazjum. Stajnia na Warszawskiej zorganizowała wokół Ratusza pokaz jeździecki, który wzbudził spore zainteresowanie wśród mieszkańców. Dzięki szczodrości radnych koalicji na wolontariuszy i mieszkańców czekała gorąca grochówka, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi Głubczyckiej. Panie z Domu Dziennego Pobytu zapewniły gorące napoje dla wolontariuszy. W trosce o wolontariuszy Usługi Komunalne przekazały drewno na rozpalenie orkiestrowego ogniska, dzięki czemu kwestujący i mieszkańcy mogli się ogrzać w ten mroźny wieczór.

Do tej pory Szpital Powiatowy w Głubczycach otrzymał w Darze Fundacji WOŚP nowoczesny sprzęt medyczny o łącznej wartości 750 tys. zł, który przyczynił się do poprawy funkcjonowania szpitala. Komenda Hufca ZHP pragnie podziękować wszystkim zuchom, harcerzom, instruktorom ZHP, Dyrektorom Szkół z całego Powiatu Głubczyckiego, jednostkom OSP, sympatykom i przyjaciołom harcerstwa za pomoc i zaangażowanie w akcję charytatywną.

Dziękujemy za Waszą obecność i wielkie serce! Wszystkim, którzy przyczynili się do rekordowego wyniku zbiórki składamy serdeczne podziękowania!

dh. Anna Mazur

15 stycznia 2017 roku w całej Polsce i na świecie odbywały się koncerty organizowane w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Tak też było w Miejskim Ośrodku Kultury. O godz. 15:30 rozpoczął się koncert na którym kolejno zaprezentowali się: studio piosenki „Akord” i chór „Cantabile” pod kierownictwem Ewy Maleńczyk, Big Band Głubczyckiego Towarzystwa Muzycznego działającego przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego oraz młodzieżowy zespół rockowy „Flesh”.

Podczas imprezy wolontariusze kwestowali pod hasłem „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. W Telewizji Pogranicze na pasmach Vectry mieszkańcy gminy na bieżąco byli informowani w jaki sposób i w których miejscach można wspomagać WOŚP.

Imprezę prowadziła Monika Komarnicka – kierownik ds. artystycznych MOK. Na sali widowiskowej zgromadziło się około 170 osób, co jest niewątpliwie wielkim sukcesem natomiast o godz. 18:00 dalsze wydarzenia odbyły się na Rynku. Tam wspólne kolędowanie z „Grupą estradową MOK” pod kierownictwem Józefa Kaniowskiego, a na wszystkich zmarzniętych mieszkańców, którzy przybyli wspierać akcję czekała pyszna, gorąca grochówka. Organizatorem akcji pod ratuszem była Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

Równocześnie w klubie „Na skrzyżowaniu” w MOK, gdzie mieścił się sztab WOŚP koncert grał zespół „Głubczyckie Dinozaury”. Całej akcji towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera. Mamy nadzieję, że kolejne edycje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą również tak licznie i życzliwie wspomagane przez mieszkańców Gminy Głubczyce, ponieważ warto pomagać.

Anna Bieniasz, MOK

Materiał video udostępniony dzięki uprzejmości TV Pogranicze / Marian Pospiszel

Bezpośredni link do materiału: www.tvpogranicze.pl

Poprzedni artykułZ Marszałkowskim Budżetem Obywatelskim w Głubczycach
Następny artykułZ wizytą u burmistrza (2017 01) [TV]
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804