Udaremniony przemyt cudzoziemców

0

Jak donosi Śląski Oddział Straży Granicznej, 21 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 13 cudzoziemców, który przyjechał do Polski w naczepie ciężarówki


Do zatrzymania cudzoziemców doszło na opolskim odcinku autostrady A4. Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli dwóch tureckich ciężarówek ujawnili w jednej z nich 13 cudzoziemców.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że nie posiadają oni żadnych dokumentów. Zatrzymani cudzoziemcy zostali przewiezieni na Placówkę Straży Granicznej w Opolu, gdzie prowadzono dalsze czynności. Tam cudzoziemcy zostali przebadani przez lekarza, otrzymali posiłek i napoje. Następnie w obecności tłumacza ustalone zostały dane osobowe cudzoziemców oraz ich obywatelstwa. Wśród zatrzymanych cudzoziemców było 7 obywateli Syrii, 3 obywateli Iraku i 3 obywateli Turcji. Zatrzymano również 2 kierowców ciężarówek – obywateli Turcji.

Ciężarówka, w której ukrywali się cudzoziemcy, jechała z Turcji do Szwecji i przewoziła części samochodowe.

Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzą w tej sprawie dalsze czynności służbowe zmierzające do potwierdzenia i weryfikacji tożsamości cudzoziemców.

Źródło: www.slaski.strazgraniczna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.