W ostatni piątek, 17 lutego w miejscowej siłowni i fitness clubie FORMA w Głubczycach odbył się oficjalny Open Day


Grzegorz Łagosz, właściciel Formy Fitness Club Głubczyce:

Witam Państwa. Coraz bardziej zwracamy uwagę na zdrowy styl życia, odżywianie i ruch. W świadomości ludzkiej, rzeczy te znajdują coraz wyższe uznanie. Nie przypadkiem mówimy “w zdrowym ciele zdrowy duch”. W naszym klubie fitness zwracamy na to uwagę. Staramy się promować w lokalnej społeczności te idee.

TG: Czy stąd właśnie pomysł na Open Day w Formie?

Forma: Zdecydowanie. Chcemy dotrzeć do jak największej grupy osób z promocją zdrowego stylu życia poprzez ruch i zdrowe odżywianie. Jak na open day przystało, zaproszenie skierowane było do wszystkich chętnych. Od godz. 17:00 można było uczestniczyć w ciekawym i inspirującym wykładzie Pani Aliny Babińskiej na temat odżywiania.

Chcemy dotrzeć do jak największej grupy osób z promocją zdrowego stylu życia poprzez ruch i zdrowe odżywianie

TG: Co można było na nim usłyszeć?

Forma: Poruszone tematy to m.in. rola tłuszczy, białek i węglowodanów w diecie, jak komponować odpowiednio składniki pokarmowe, które tłuszcze są dobre, co to jest zakwaszenie organizmu, jakie korzyści płyną z diety bezglutenowej, problem alergii pokarmowych.

TG: Obok teorii postawiono na praktykę.

Forma: Tak. Każdy mógł zobaczyć jak przygotowywać zdrowe porcje żywieniowe w postaci sałatek i koktajli smoothie. Dodatkową atrakcję stanowiła degustacja. Dziękujemy Pani Dorocie Link i Patrycji Mieszkalskiej za nieocenioną pomoc. Uprzednio przygotowane ciasta fit, bezglutenowe, bez cukru – rozeszły się w błyskawicznym tempie. Jest to dowód na to, że “zdrowo – nie oznacza niesmacznie”. Dla chętnych przygotowano także degustację koktajli proteinowych.

Zdrowo – nie oznacza niesmacznie

W miedzyczasie odbył się także wykład motywacyjny na temat aktywnego stylu życia, roli siłowni, celowości ćwiczeń a także poprawności ich wykonywania poprowadzony przez Pana Pawła Ślepeckiego, nauczyciela wychowania fizycznego, instruktora fitness. Część praktyczną poprowadził także Pan Ireneusz Pochwała, instruktor fitness, trener personalny.

Rozlosowane zostały wśród uczestników nagrody na łączną sumę ok. 1000 zł. Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku, dostępne są tam transmisje video z wydarzenia: https://www.facebook.com/silownia.forma.glubczyce

TG: Jak ocenia Pan wydarzenie? Udało się?

Forma: Oczywiście! Zainteresowanie przekroczyło nasze oczekiwania. Ludzie nie mieścili się w sali cardio, gdzie odbył się wykład. Nowi ciągle dochodzili, byli ciekawi co takiego dzieje się tutaj.

Zainteresowanie przekroczyło nasze oczekiwania

To nasz pierwszy open day. Już myślimy o zorganizowaniu kolejnego. Wyciągamy wnioski, pewne rzeczy zmienimy, pojawiają się nowe pomysły.

TG: To był jeden szczególny dzień – open day. Wykłady, prezentacje i degustacje. Z czego można skorzystać normalnie, na co dzień w Formie?

Forma: Posiadamy dwie sale ćwiczeń. Jedna to sala cardio gdzie można ćwiczyć aerobowo: na bieżniach, steperach, rowerkach. Planujemy w najbliższym czasie uruchomić dodatkową bieżnię. Pojawi się też nowy orbitrek. Sala ta jest klimatyzowana, co szczególnie istotne jest w sezonie letnim.

Będziemy klimatyzować główną salę, dokupujemy sprzęt cardio

Druga sala to sala siłowa. Znajdują się na niej maszyny do ćwiczeń odpowiednich partii ciała. Możemy poprawić na nich swoją sylwetkę, wzmocnić mięśnie, na których nam zależy. Salę tę będziemy niedługo klimatyzować.

Mamy także dwa solaria z nowymi lampami. Leżące i stojące, także każda osoba chcąca szczególnie w okresie zimowym podnieść sobie poziom wit. D, może skorzystać z sesji tanningu. Już 3-4 minuty zrobią swoje. Przede wszystkim dla zdrowia.

W razie pytań służymy radą i pomocą

Poza tym siłownia dysponuje szatnią, prysznicami i pomieszczeniem do masażu. Zapraszamy do korzystania, mamy najlepszych masażystów w okolicy. Zawsze na siłowni jest też ktoś, kto w razie pytań może służyć pomocą. Często można spotkać (co też widać 🙂 ) Ireneusza Pochwałę, Dorotę Link, Pawła Ślepeckiego, Radka Drużyńskiego no i oczywiście mnie. Poza nami, jeśli akurat nie będzie to instruktor – to na pewno osoba z doświadczeniem. Zawsze można podejść, porozmawiać, upewnić się co do poprawności wykonywanego ćwiczenia. Unikniemy w ten sposób ryzyka niepotrzebnych kontuzji.

TG: Sprzedajecie także suplementy?

Forma: Tak. Posiadamy sklepik z zaopatrzeniem suplementów odżywczych. Nie tylko typowo sportowych. Można u nas także zaopatrzyć się w wybrane produkty z kategorii zdrowej żywności.

Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim za przybycie, za mega wspaniałą atmosferę. Dziękuję imiennie Alinie Babińskiej, Pawłowi oraz Irkowi za wykład i sporą dawkę wiedzy merytorycznej jak również Piotrkowi Kownackiemu i Rafałowi Mieszkalskiemu za pomoc w przenoszeniu urządzeń. Niestety samemu nie dałbym rady 🙂 Dorocie Link i Patrycji Mieszkalskiej za aktywne włączenie się w organizację Open Day. Serdecznie jeszcze raz wszystkim Wam dziękuję!

TG: My ze swojej strony dołączamy się do podziękowań i gratulujemy wspaniałej imprezy. Zapraszamy także wszystkich chętnych do odwiedzenia Siłowni i Clubu Fitness FORMA w Głubczycach.

Mateusz Kitka

FORMA Fitness Club Głubczyce

ul. Kościuszki 3 C
48-100 Głubczyce

Obok sklepu “Eco” i banku PKO BP / nad sklepem mięsnym “U Kurka”

Poprzedni artykułRaport KP PSP 2017.02.06-19
Następny artykułUdaremniony przemyt cudzoziemców
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.