Raport KP PSP 2017.02.06-19

0
Raport KP PSP 2017 luty / © fot. KP PSP

W okresie od 6 do 19 lutego odnotowaliśmy 23 zdarzenia i było to 19 miejscowych zagrożeń i 4 pożary


Najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy 17 lutego. W wyniku wysokiej temperatury na dworze i topniejącego śniegu oraz padającego deszczu doszło do zalań lub podtopień budynków, dróg, zatkaniu przepustów drogowych. Strażacy prowadzili działania w Babicach, Rakowie, Bogdanowicach, Suchej Psinie, Grobnikach, Branicach, Szczytach i Sułkowie. Działania straży polegały m.in. na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, zabezpieczaniu workami z piaskiem budynków mieszkalnych, pomocy zarządcom dróg w udrażnianiu przepustów drogowych usuwaniu konarów rzek blokujących przepływ wody na ciekach wodnych.

18 lutego otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki Audi na trasie pomiędzy Rogożanami a Dzbańcami. Po przybyciu na miejsce zastępów straży zastano samochód stojący na środku drogi po bocznym uderzeniu w drzewo. Na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego zaopatrywał osobę poszkodowaną znajdującą się w pojeździe. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego został on ewakuowany do karetki pogotowia i odwieziony do szpitala. Działania straży polegały na m.in. na odłączeniu dopływu prądu z akumulatora, zakręceniu głównego zaworu instalacji gazowej, oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni.

Ponadto:
– dwukrotnie wyjeżdżaliśmy do palącej się sadzy w kominach w Bernacicach i Dzbańcach Osiedlu,
– trzykrotnie do podejrzenia obecności w mieszkaniach tlenku węgla w Głubczycach i Baborowie,
– uwalnialiśmy kota ze słupa energetycznego w Gródczanach,
– gasiliśmy pożar suchej trawy w okolicach Uciechowic oraz zabezpieczaliśmy zerwane przewody telekomunikacyjne w Dzierżysławiu.

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach
kpt. mgr inż. Waldemar Hołownia

Poprzedni artykułPrzestroga nie tylko na ferie
Następny artykułOpen Day w FORMA Fitness Club
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.