W Zespole Szkół Mechanicznych w Głubczycach 08.02.2016 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie, długo wyczekiwany Dzień Świętego Walentego!


A że takich w ZSM nie brakuje, toteż z tym większą niecierpliwością ,,Mechanik’’ oczekiwał tego dnia. W Walentynkowy nastrój wprowadził wszystkich mniej lub bardziej zakochanych uczeń klasy 2iu Maciej Albert swoją piękną uczuciową piosenką i już wiadomo było, że będzie się działo! Akademii przyświecała myśl, iż miłość równie pięknie brzmi w każdym języku, zebrani licznie uczniowie wsłuchiwali się w poezję w języku niemieckim, angielskim i rosyjskim.

Słowo przeplatane było piosenką w wykonaniu uczniów ZSM: Filipa Platy, Kamila Kaźmierczaka, Natalii Chaszczewskiej i jak można było zauważyć na twarzach zebranych malowały się zadowolenie, zachwyt a nawet wzruszenie.

Dodać należy, iż od strony muzycznej uczniów przygotował Łukasz Zwarycz, nauczyciel wychowania fizycznego. Pod jego fachowym okiem młodzież ćwiczyła swój warsztat wokalny.

Salwy śmiechu usłyszeć można było po zaprezentowaniu scenek kabaretowych przedstawiających miłość w wydaniu jaskiniowców, dam i rycerzy średniowiecza, a także miłość współczesnych nam nastolatków. W role te wcielili się uczniowie klasy 3a Gabrysia Domerecka, Bartek Jabłoński, Jakub Ozimek, a także uczniowie klasy 1a Aleksandra Pabian, Paulina Chmura, Magda Papuga, Marysia Sobczak.

Najwięcej emocji wzbudziło rozstrzygnięcie konkursu na Walentynkę i Walentego Zespołu Szkół Mechanicznych. Uczniowie Ci zostali wytypowani w ogólnoszkolnym głosowaniu. Walentynką ZSM została uczennica klasy 1m Daria Baran, vicewalentynką została uczennica klasy 2a Aleksandra Kuca, Walentym ZSM został uczeń klasy 4 bd Jacek Foryś, a vicewalentym ZSM został uczeń klasy 4a Adrian Kostuch. Teraz już wiadomo do kogo wzdychają dziewczyny ZSM i przez kogo nie mogą zasnąć chłopcy ZSM.

Akademię prowadziły jak zwykle niezawodne Ola Fit i Natalia Stańczyk z klasy 3a, a nad całością czuwała Komisja Języków Obcych.

ZSM gościł w tym dniu także uczniów gimnazjum nr 1 z Głubczyc wraz z opiekunem Piotrem Olejnikiem. Dodać należy, że uczniowie gimnazjum są częstymi gośćmi Zespołu Szkół Mechanicznych i zawsze bardzo chętnie przyjmują nasze zaproszenia, za co szczególnie wdzięczni jesteśmy Dyrekcji Gimnazjum Nr 1 w Głubczycach otwartej na współpracę między naszymi szkołami.

Redakcja ZSM

Poprzedni artykułPortal ogłoszeń ARiMR
Następny artykułNietypowa lekcja języka polskiego
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804