We wtorek, 31 stycznia br. Zespół Szkół Mechanicznych w Głubczycach odwiedził O. Paweł Tarnowski – dyrektor Franciszkańskiego Ośrodka Pomocy Dzieciom, misjonarz ludowy i socjoterapeuta


Przybył tu na zaproszenie polonistki – Marii Farasiewicz, aby przeprowadzić zajęcia edukacyjne z języka polskiego w klasie I technikum informatycznego i logistycznego. Tematyka tych zajęć dotyczyła średniowiecznej filozofii chrześcijańskiej, a konkretnie franciszkanizmu. Zatem, którzy lepiej mógłby przeprowadzić taką lekcję, niźli sam franciszkanin?

O. Paweł w swej prelekcji przywołał postać swojego patrona – św. Franciszka , jego dzieje i naśladowców. Wśród nich św. Antoniego Padewskiego, św. Bonawenturę, św. Bernardyna ze Sieny i innych.

Barwnie i interesująco opowiadał o biedaczynie z Asyżu – założycielu zakonu franciszkańskiego, jego miłości do Boga, świata i ludzi. Radosna, franciszkańska wiara, miłość do otaczającego świata i każdego człowieka stały się głównym tematem lekcji.

Uczniowie z uwagą i w skupieniu słuchali słów niecodziennego gościa. Poznali wiele ciekawych faktów z życia św. Franciszka, a także założenia i regułę zakonu Franciszkanów oraz rolę, jaką pełni on w kościele katolickim.

Młodzież gromkimi brawami podziękowała O. Pawłowi za przybycie i przybliżenie postaci św. Franciszka, a tym samym zilustrowanie franciszkanizmu jako nurtu filozoficznego.

Redakcja ZSM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.