W styczniu br. w Grodzisku Mazowieckim miało miejsce rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu KRĄG, organizowanego od wielu lat przez Stowarzyszenie Upowszechnienia Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie


Do etapu centralnego tego prestiżowego konkursu dotarła uczennica Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach – Jagoda Mazurkiewicz, zdobywając zaszczytne III miejsce!

Uczęszcza ona do klasy III A technikum ekonomicznego ZSM. Pod kierownictwem nauczyciela historii – Andrzeja Senia – wzięła udział w konkursie prac indywidualnych, w kategorii „Przewodnik historyczny po Polsce – miejsca, które warto odwiedzić”. Jej praca miała formę albumu. Jagoda opisała i zilustrowała następujące miasta: Gdańsk, Gniezno, Kraków, Poznań, Warszawę i Wrocław.

Ogólnopolski Konkurs Historyczny KRĄG przeprowadzany jest przy współpracy z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. A jego celem jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie (zarówno w aspekcie historycznym jak i współczesnym), propagowanie polskiej tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadczasowych. Gratulujemy Jagodzie Mazurkiewicz i jej opiekunowi tak spektakularnego osiągnięcia na szczeblu ogólnopolskim i życzymy dalszych sukcesów.

Maria Farasiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.