Bez dokumentów, ale za to z narkotykami

0

Bez dokumentów, ale za to z narkotykami i “znajomym” w tle z bronią


Głubczyccy policjanci zatrzymali kierowcę jeepa, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Szybko okazało się, że 49-letni mężczyzna przewozi na tylnym siedzeniu ponad 60 gramów narkotyków. Kilka godzin później w ręce kryminalnych wpadł 29-letni mieszkaniec powiatu. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli marihuanę, magazynek, amunicję oraz broń gazową, na którą nie posiadał zezwolenia.

Pod koniec stycznia głubczyccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jeepem. Szybko okazało się, że 49-letni mieszkaniec gminy Głogówek, nie posiada uprawnień do kierowania. Podczas dalszej kontroli, w plecaku leżącym na tylnym siedzeniu, funkcjonariusze znaleźli zielony susz. W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny kryminalni znaleźli kolejne ilości suszu i biały proszek. Po zbadaniu i zważeniu okazało się, że to marihuana i amfetamina. Łącznie w mieszkaniu 49-latka policjanci zabezpieczyli 80 gramów marihuany, ponad 40 gramów amfetaminy i ponad 2 gramy metaamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany.

Tego samego dnia kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu, którego podejrzewali o posiadanie środków odurzających. Z kolei w jego domu funkcjonariusze zabezpieczyli 3 gramy marihuany, 4 sztuki amunicji oraz broń gazową z magazynkiem, na którą nie posiadał zezwolenia.
Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających 49-latkowi grozi do 10 lat więzienia. Natomiast za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia 29-latek musi się liczyć z karą nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.glubczyce.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.