21 grudnia w Urzędzie Miejskim w Głubczycach odbyło się uroczyste wręczenie Głubczyckich Herbów


Tegoroczna kapituła Herbów przy Radzie Miejskiej w Głubczycach przyznała Herby Głubczyc:

Katarzynie Wac, za wieloletnią pracę w charakterze wolontariuszki w Franciszkańskim Ośrodku Pomocy Dzieciom w Głubczycach, za życzliwość, poświęcanie wolnego czasu i wykorzystanie umiejętności zawodowych na rzecz edukacji potrzebujących dzieci.

Ryszardowi Borek, w uznaniu za zasługi w dziedzinie sportu, wychowaniu młodzieży oraz za rozsławianie Gminy Głubczyce na arenach międzynarodowych i krajowych.

Katarzynie i Damianowi Mojzyk, za zaangażowanie w życie działalności Komendy Hufca ZHP w Głubczycach oraz za bezinteresowną pomoc i wsparcie w organizacji imprez państwowych, rajdów, biwaków, a także harcerskich akcji letnich i zimowych.

Bolesławowi Buniakowi, w dowód uznania i podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju samorządności i współpracy z miastami partnerskimi Gminy Głubczyce oraz za aktywne uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności.

Wydarzeniu towarzyszyło uroczyste wprowadzenie i przekazanie przez harcerzy miejscowego Hufca ZHP na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej, Pana Kaziemierza Naumczyka – Światełka Betlejemskiego. Całość dopełnił występ artystyczny Chóru Cantabile pod przewodnictwem Pani Ewy Maleńczyk ze wspaniałym repertuarem kolęd i pastorałek.

Redakcja TG

Gawęda na Boże Narodzenie “Odważnie twórzmy pokój”

Już po raz 26. tuż przed Świętem Bożego Narodzenia, do powiatu głubczyckiego trafiło Betlejemskie Światło Pokoju. Ogień przywieziony przez skautów słowackich z groty Narodzenia Jezusa prosto z Betlejem – harcerze Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach odebrali 11 grudnia 2016 r. z Bazyliki Jasnogórskiej w Częstochowie oraz 14 grudnia z Katedry Opolskiej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Niesione w harcerskich dłoniach Betlejemskie Światło Pokoju powinno trafić tam, gdzie potrzebne są jasność i światło, więc ponieśmy ten ogień do kościołów, szkół, urzędów, instytucji, zakładów pracy, ludzi samotnych i chorych. Przekażmy je dla naszych Rodzin, niech płonie przy wigilijnym stole, a jego ciepło i blask rozgrzeje i otworzy serca nas wszystkich. Betlejemski ogień ma niezwykłą moc, w kręgu swojego ciepła jednoczy wszystkich w jedną wielką rodzinę, a blaskiem swojego płomyka niech buduje wspólnotę, w której żyjemy.

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!

Przewodniczący Rady Przyjaciół Harcerstwa Adam Krupa
Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Ryszard Kańtoch

Poprzedni artykułRzecz Powiatowa / 2017 styczeń (007)
Następny artykułJasełka przedszkolaków – Piccolino
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804