21 grudnia w Urzędzie Miejskim w Głubczycach odbyło się uroczyste wręczenie Głubczyckich Herbów


Tegoroczna kapituła Herbów przy Radzie Miejskiej w Głubczycach przyznała Herby Głubczyc:

Katarzynie Wac, za wieloletnią pracę w charakterze wolontariuszki w Franciszkańskim Ośrodku Pomocy Dzieciom w Głubczycach, za życzliwość, poświęcanie wolnego czasu i wykorzystanie umiejętności zawodowych na rzecz edukacji potrzebujących dzieci.

Ryszardowi Borek, w uznaniu za zasługi w dziedzinie sportu, wychowaniu młodzieży oraz za rozsławianie Gminy Głubczyce na arenach międzynarodowych i krajowych.

Katarzynie i Damianowi Mojzyk, za zaangażowanie w życie działalności Komendy Hufca ZHP w Głubczycach oraz za bezinteresowną pomoc i wsparcie w organizacji imprez państwowych, rajdów, biwaków, a także harcerskich akcji letnich i zimowych.

Bolesławowi Buniakowi, w dowód uznania i podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju samorządności i współpracy z miastami partnerskimi Gminy Głubczyce oraz za aktywne uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności.

Wydarzeniu towarzyszyło uroczyste wprowadzenie i przekazanie przez harcerzy miejscowego Hufca ZHP na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej, Pana Kaziemierza Naumczyka – Światełka Betlejemskiego. Całość dopełnił występ artystyczny Chóru Cantabile pod przewodnictwem Pani Ewy Maleńczyk ze wspaniałym repertuarem kolęd i pastorałek.

Redakcja TG

Gawęda na Boże Narodzenie “Odważnie twórzmy pokój”

Już po raz 26. tuż przed Świętem Bożego Narodzenia, do powiatu głubczyckiego trafiło Betlejemskie Światło Pokoju. Ogień przywieziony przez skautów słowackich z groty Narodzenia Jezusa prosto z Betlejem – harcerze Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach odebrali 11 grudnia 2016 r. z Bazyliki Jasnogórskiej w Częstochowie oraz 14 grudnia z Katedry Opolskiej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Niesione w harcerskich dłoniach Betlejemskie Światło Pokoju powinno trafić tam, gdzie potrzebne są jasność i światło, więc ponieśmy ten ogień do kościołów, szkół, urzędów, instytucji, zakładów pracy, ludzi samotnych i chorych. Przekażmy je dla naszych Rodzin, niech płonie przy wigilijnym stole, a jego ciepło i blask rozgrzeje i otworzy serca nas wszystkich. Betlejemski ogień ma niezwykłą moc, w kręgu swojego ciepła jednoczy wszystkich w jedną wielką rodzinę, a blaskiem swojego płomyka niech buduje wspólnotę, w której żyjemy.

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!

Przewodniczący Rady Przyjaciół Harcerstwa Adam Krupa
Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Ryszard Kańtoch

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.