W niedzielę, 8 stycznia br. o godz. 18:00 w wypełnionym po brzegi kościele o.o. Franciszkanów w Głubczycach odbył się koncert kolęd i pastorałek


“Z pokłonem Trzech Króli” pod taką nazwą odbył się koncert w reżyserii Marii Farasiewicz, a w wykonaniu Grupy Estradowej MOK jak i teatru TRADYCJA ZSM. Akompaniowali: Marian Bażyński – instrumenty klawiszowe oraz Wiesław Wierzba – gitara klasyczna.

Zespół przybył tu po raz kolejny na zaproszenie Ojca Gwardiana – Aureliusza Kułakiewicza, by w scenerii franciszkańskiej szopki złożyć Bożej Dziecinie swoje dary, czyli barwny program poetycko-muzyczny. W ponadgodzinnym jakże bogatym treściowo koncercie wybrzmiały utwory śpiewane i wierszowane, w tym także autorstwa Marii Farasiewicz napisane na tę okoliczność. Dominowały współczesne, polskie pastorałki, lecz nie mogło zabraknąć także tradycyjnych kolęd. Widowiskowy charakter występu, żywy akompaniament, ciekawe aranże muzyczne, bożonarodzeniowa scenografia i rekwizyty wytworzyły specyficzny klimat w świątyni. Na twarzach odbiorców malowały się radość i wzruszenie. Wśród nich byli także włodarze naszego miasta.

Wysoki poziom przedsięwzięcia został nagrodzony gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Zatem musiał być bis!

Ojciec Gwardian ciepłymi słowy podziękował wykonawcom za znakomity występ i już zaprosił na następny.

W koncercie wystąpili: Aneta Brewus, Natalia Chaszczewska, Maria Farasiewicz, Beata Krzaczkowska, Ewa Szmit, Witold Dereń, Tomasz Wierzba – baryton, Wiesław Wierzba i Mietek Zając. Oprawa akustyczno-techniczna – Dawid Szulborski.

Redakcja ZSM

Poprzedni artykułWiadomości TV Pogranicze 2017.01.03
Następny artykułGP PL Przemyśl 2017
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804