Każda kropla cenna!

0
Każda kropla jest cenna! / © fot. www.powiatglubczycki.pl

W środę (4 stycznia br.) na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Głubczycach została przeprowadzona akcja poboru krwi


Mottem przewodnim akcji było hasło “Każda kropla jest cenna”. Była to świetna okazja, aby podzielić się z najbardziej potrzebującymi najcenniejszym darem jaki mamy w sobie – krwią. Bez krwi życie jest niemożliwe, rozprowadza ona tlen i substancje odżywcze do wszystkich komórek każdego żywego organizmu dlatego jest tak cenna. Jednocześnie można ją łatwo pobrać od dawcy, dzięki temu jest niezastąpionym lekiem w terapii różnych schorzeń. Oddawanie krwi nie boli, jest bezpieczne, nie grozi zarażeniem i nie uzależnia.

Akcja poboru krwi cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się 30 osób, jednak nie wszyscy zostali zakwalifikowani do oddania krwi. Należało spełnić następujące wymogi: ukończony 18 rok życia, waga minimum 50 kg, dobry stan zdrowia, oceniany na miejscu przez lekarza, posiadanie przy sobie dowodu tożsamości. 13 osób oddało krew, w tym 2 pracowników z Urzędu Skarbowego i 11 osób ze Starostwa Powiatowego oraz jednostek jemu podległych. W sumie udało się zebrać około 5,85 litra tego życiodajnego płynu. Każdy kto nie mógł tego dnia pojawić się pod Starostwem, będzie miał możliwość zasilenia banku krwi w dniu 16 stycznia br. pod siedzibą Punktu Krwiodawstwa w Głubczycach przy ul. Niepodległości.

Za: www.powiatglubczycki.pl

Poprzedni artykułPorcelana opolska
Następny artykułWiadomości TV Pogranicze 2017.01.03
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804