Raport zdarzeń KP PSP 2016.12.12-18

0
Raport KP PSP 20161212-18 / © fot. M. Kitka

W okresie od 12 do 18 grudnia odnotowaliśmy 7 zdarzeń i były to 4 miejscowe zagrożenia i 3 pożary


16 grudnia zostaliśmy zadysponowani do wypadku samochodu osobowego marki Suzuki. Do zdarzenia doszło pomiędzy Szonowem a Tomicami na obszarze powiatu prudnickiego chronionym przez naszą komendę. W wyniku wypadku niegroźnie została poszkodowana kierująca pojazdem. Działania jednostki z Głubczyc ograniczyły się tylko do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Pozostałe czynności ratownicze wykonywały jednostki z terenu powiatu prudnickiego.

18 grudnia po godz. 12:00 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych marki Seat i Skoda za miejscowością Głubczyce Sady. W wyniku czołowego zderzenia się pojazdów poszkodowane zostały trzy osoby. Najbardziej ucierpiał kierujący samochodem marki Seat. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w transporcie kierującego Seatem do karetki pogotowia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w samochodzie Skoda, odcięciu dopływu gazu w samochodzie Seat oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Ponadto:
– udzieliliśmy pomocy ZRM przy dostaniu się do mieszkania w miejscowości Zubrzyce,
– gasiliśmy pożar sadzy w kominie w jednym z budynków w Głubczycach,
– gasiliśmy dwa pożary kontenerów na śmieci w Głubczycach oraz
– sprawdzaliśmy obecność tlenku węgla w jednym z mieszkań na terenie Głubczyc.

kpt. mgr inż. Waldemar Hołownia

Poprzedni artykułKarnawałowa Gala Operowo-Operetkowa
Następny artykułDrużynowe Mistrzostwa Polski w Białymstoku
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804