Raport KP PSP 2016.12.05-11

0
Raport KP PSP 2016.12.05-11 / © fot. KP PSP

W okresie od 5 do 11 grudnia odnotowaliśmy 11 zdarzeń i było to 9 miejscowych zagrożeń i 2 pożary


5 grudnia otrzymaliśmy zgłoszenie, że w Głubczycach przy ul.Niepodległości w samochodzie zatrzasnęło się dwuletnie dziecko. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu straży natychmiast podjęto próbę otwarcia drzwi ściągając w dół rękami jedną z tylnych szyb. W tym czasie siedzące w foteliku dziecko kopało sukcesywnie w drzwi co przyśpieszyło ich otwarcie. Całe zdarzenie zakończyło się szczęśliwie i dziecko całe i zdrowe wróciło do swej mamy.

7 grudnia doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych marki VW i Opel na skrzyżowaniu dróg pomiędzy Branicami a Niekazanicami. W wypadku tym poszkodowane zostały trzy osoby, którym pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów, oświetleniu terenu akcji oraz usunięciu pozostałości powypadkowych.

11 grudnia przed godziną 10.00 doszło do wypadku samochodu osobowego marki Renault przed miejscowością Kietlice. Prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze kierująca pojazdem wpadła w poślizg i zatrzymała się w przydrożnym rowie.

Kierującej pojazdem pierwszej pomocy udzielili strażacy a następnie przebadał ją personel ZRM. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu dopływu prądu z akumulatora i pomocy w kierowaniu ruchem.

Ponadto:
– w związku z silnymi wiatrami trzykrotnie usuwaliśmy powalone konary i drzewa,
– dokonaliśmy sprawdzenia mieszkań pod kątem obecności tlenku węgla dwukrotnie w Głubczycach i raz w Kietrzu,
– gasiliśmy pożar na poddaszu budynku mieszkalnego w miejscowości Równe oraz
– gasiliśmy pożar żywopłotu w Głubczycach.

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Głubczycach
kpt. mgr inż. Waldemar Hołownia

Poprzedni artykułZ wizytą na Górnym Śląsku
Następny artykułHufcowe Mikołajki 2016
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804