Oszustwo na serwisanta gazu

0

80-letnia mieszkanka naszego powiatu została oszukana przez fałszywego “serwisanta”


Mężczyzna wszedł do domu kobiety pod pretekstem sprawdzenia szczelności kuchenki gazowej. Stwierdził, że gaz się ulatnia i niezbędna jest naprawa sprzętu. Za swoją pracę zażądał honorarium w wysokości 3 tysięcy złotych. Kobieta oddała oszustowi swoje oszczędności- w sumie tysiąc złotych.

W miniony poniedziałek do domu 80- latki zapukał mężczyzna w wieku około 50 lat podający się za pracownika gazowni. Poinformował kobietę, że z jej kuchenki ulatnia się gaz i natychmiast należy to naprawić. Za usunięcie usterki zażyczył sobie trzy tysiące złotych. Kobieta oddała mężczyźnie swoje oszczędności w wysokości tysiąca złotych. Resztę miała dozbierać i wpłacić „fachowcowi” na poczet przyszłej naprawy.

O tym, że została oszukana mieszkanka powiatu poinformowała głubczyckich policjantów dzień później.

Przestrzegamy wszystkich mieszkańców przed oszustami. Zanim wpuścimy kogoś do mieszkania upewnijmy się kim jest nasz niezapowiedziany gość i w jakiej przychodzi sprawie. Jeśli mamy wątpliwości co do jego wiarygodności, bądź intencji poprośmy do siebie kogoś zaufanego, albo zadzwońmy na Policję.

www.glubczyce.policja.gov.pl

Poprzedni artykułWspólne patrole z ITD
Następny artykułWiadomości TV Pogranicze 2016.12.07
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804