Zadłużony w ZUS? Jest pomoc

0

Masz zadłużenie w ZUS? Możemy ci pomóc!


Doradca ds. ulg i umorzeń będzie do dyspozycji przedsiębiorcy, który ma problemy. Od listopada opolski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wprowadza zmiany w zakresie obsługi klientów ubiegających się o ulgę lub umorzenie.

Tym samym opolski oddział dołącza do innych jednostek w kraju, które od czerwca sukcesywnie wdrażały usługę kierowaną do płatników składek. Od listopada, w Opolu zmienia się sposób obsługi klientów z zadłużeniem w ZUS. Forma ta będzie teraz bardziej przypominać bezpośrednią obsługę klienta firmowego w banku. Zadłużony płatnik składek w zakresie składanych wniosków będzie obsługiwany przez wybranych pracowników Zakładu.

Będą to osoby posiadające odpowiednią wiedzę merytoryczną i odznaczające się szczególną umiejętnością skutecznej komunikacji z przedsiębiorcami.
– Zadaniem doradcy ds. ulg i umorzeń będzie zapewnienie klientom pomocy w zgromadzeniu, przygotowaniu dokumentów niezbędnych do rozpatrzenia wniosku poprzez wskazanie zakresu wymaganej dokumentacji oraz wydanie i objaśnienie aktualnych druków i formularzy. Pracownik ten pomoże przy wypełnieniu oświadczeń niezbędnych do rozpatrzenia wniosku. Doradca ds. ulg i umorzeń na podstawie informacji przedstawionych przez klienta wskaże najdogodniejsze formy uregulowania zobowiązań – tak nową formę obsługi klientów przedstawia Elżbieta Bilak, naczelnik Wydziału Realizacji Dochodów w opolskim oddziale.

Od 2 listopada z doradcą będzie się można umówić w siedzibie oddziału ZUS w Opolu, ale także
w inspektoratach w Nysie i Strzelcach Opolskich. W pozostałych placówkach w województwie opolskim, tam gdzie nie będzie stanowiska doradcy, stosownych informacji w zakresie ulg i umorzeń udzieli pracownik sali obsługi klienta.

“Przedsiębiorca mający zadłużenie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych staje przed problemem.
Jednak nie jest to sytuacja niemożliwa do rozwiązania. Zakład posiada narzędzia, dzięki którym dłużnik może spłacić zobowiązania. Formy, z których może skorzystać to odroczenie terminu płatności czy rozłożenie zaległości na raty. Mogą one stać się deską ratunkową i uratować firmę – mówi Krzysztof Trawiński, dyrektor oddziału ZUS w Opole – Poza wieloma zaletami, stanowisko doradcy ds. ulg i umorzeń umożliwi przede wszystkim indywidualne i celne dobieranie formy pomocy do sytuacji finansowej dłużnika – dodaje”.

Oprócz opolskiego, usługa doradcy ds. ulg i umorzeń jest już realizowana w kilkunastu oddziałach Zakładu. Do końca tego roku to rozwiązanie będzie praktykowane we wszystkich oddziałach ZUS
w Polsce.

Sebastian Szczurek
Regionalny rzecznik prasowy ZUS
w województwie opolskim
Tel: [77] 45 11 542
kom: 502 007 426

Z doradcą można się umówić w placówce ZUS:
Oddział w Opolu – tel. 77 45 11 425
Inspektorat w Nysie – tel. 77 40 87 763
Inspektorat w Strzelcach Opolskich – tel. 77 40 95 702

zus-spotkaj-sie-z-doradca-ds-ulg-i-umorzen

Poprzedni artykułRaport KP PSP 2016.11.21-12.04
Następny artykułSTOP Zagrożeniom!
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.