Poseł .Nowoczesnej Witold Zembaczyński odwiedził dzieci z Przedszkola Piccolino w Głubczycach.


23 listopada w głubczyckim Przedszkolu Piccolino wizytował szczególny gość. Dzieci postanowił odwiedzić polityk, poseł Pan Witold Zembaczyński pochodzący z Opola.

Najmłodsi mieli wyjątkową okazję zapytać o to “kim jest poseł”, “czy zawód polityka jest trudny”, “jak często wyjeżdża do Warszawy”? Zobaczyły także na własne oczy legitymację poselską służącą m.in. do głosowania (można zobaczyć w galerii poniżej). Pan Witold z kolei miał okazję uczestniczyć w przedstawieniu jak i zatańczyć w kółeczku razem z dziećmi. Tego samego dnia miał też spotkanie w biurze poselskim przy ul. Kościuszki w Głubczycach.


Witold Zembaczyński

Działał w Platformie Obywatelskiej. Był wiceprezesem stowarzyszenia Opole na Tak, później objął funkcję prezesa tej organizacji. W 2014 został wybrany na radnego Opola z ramienia komitetu wyborczego zorganizowanego przez Arkadiusza Wiśniewskiego. Stanął następnie na czele klubu radnych tego ugrupowania.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu opolskim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru, uzyskując mandat posła VIII kadencji. 22 lipca 2016 został członkiem komisji śledczej ds. Amber Gold.

Zajmował się nurkowaniem, został instruktorem nurkowania SDI-TDI, pisał artykuły do miesięcznika „Magazyn Nurkowanie”. W 2004 ustanowił rekord Polski w nurkowaniu technicznym w obiegu zamkniętym, nurkując na głębokość 131 metrów w kanionie na wyspie Small Giftun na Morzu Czerwonym. Uczestniczył w różnych ekspedycjach nurkowych, m.in. w pierwszej ekspedycji nurkowej do wraku niemieckiego transportowca „SS General von Steuben”.

Redakcja TG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.