Raport KP PSP 2016.11.21-12.04

0
Raport KP PSP 2016.11.21-12.04 / © fot. KP PSP

W okresie od 21 listopada do 4 grudnia odnotowaliśmy 18 zdarzeń i było to 17 miejscowych zagrożeń i 1 pożar.


24 listopada po godz. 17.00 w Głubczycach na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Bończyka doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych marki VW oraz Skoda. Podczas tego zdarzenia jedną osobę do szpitala zabrał Zespół Ratownictwa Medycznego. Pozostałe cztery osoby po przebadaniu przez personel ZRM nie wymagały hospitalizacji. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w obu pojazdach oraz oświetleniu terenu działań.

29 listopada w miejscowości Czerwonków doszło do najechania samochodem marki Renault na tył samochodu marki VW stojącego na poboczu drogi. Osób poszkodowanych w tym zdarzeniu nie było. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w pojazdach oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

3 grudnia po godz. 21.00 otrzymaliśmy zgłoszenie z Policji z prośbą pomocy w poszukiwaniach pensjonariusza z Domu Pomocy Społecznej w Boboluszkach. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG Głubczyce oraz 5 zastępów z OSP w tym specjalny zastęp poszukiwawczy z OSP w Suchym Borze. W poszukiwaniach korzystano między innymi z pomocy policyjnego psa tropiącego oraz czterech kamer termowizyjnych. Przed godziną 2.00 w nocy jeden z zastępów OSP odnalazł zaginionego mężczyznę, który cały i zdrowy poruszał się pieszo po drodze.

Ponadto m.in.:
– dnia 2 grudnia w związku z silnymi wiatrami usuwaliśmy ośmiokrotnie powalone konary i drzewa na terenie gminy Głubczyce, Kietrz i Branice,
– dokonaliśmy sprawdzenia pod kątem obecności tlenku węgla w Głubczycach i Nowej Cerekwii,
– udzielaliśmy pomocy ZRM w Lewicach w celu dotarcia do osoby poszkodowanej w mieszkaniu oraz
– gasiliśmy pożar śmietnika w Głubczycach.

Poprzedni artykułGościnne Pomorzowice
Następny artykułZadłużony w ZUS? Jest pomoc
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.