Strzelcy na szkoleniu saperskim w Brzegu

0
Strzelcy na szkoleniu saperskim w Brzegu / © fot. JS 3009

Strzelcy na szkoleniu saperskim w 1 Pułku Saperów w Brzegu


W dniu 29 listopada głubczyccy „Strzelcy” z jednostki strzeleckiej 3009 Głubczyce im. płk Stanisława Glińskiego ZS „STRZELEC” OSW, wraz z uczniami klas mundurowych Zespołu Szkół w Kietrzu (jednostka strzelecka 3009 sprawuje patronat nad uczniami klas mundurowych z Kietrza), przeszli szkolenie w 1 Pułku Saperów w Brzegu.

Po przyjeździe na poligon „strzelcy” zostali podzieleni na dwie podgrupy. W etapie pierwszym zajęć omówiono zagadnienia dotyczące elektrycznych sposobów wysadzania, warunków bezpieczeństwa, charakterystyki sieci i sprzętu.

W drugim etapie (praktycznym) poruszono tematy związane z elektrycznymi sieciami wybuchowymi na stosowanych przez wojsko środkach ćwiczebnych. Strzelcy mieli możliwość tworzyć własnoręcznie sieci wybuchowe. Na zakończenie zajęć wszyscy udali się na plac minerski.

Mimo trudnych warunków pogodowych zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Grzegorz Tobiasiński

Poprzedni artykułI Mikołajkowy Turniej Badmintona
Następny artykułGościnne Pomorzowice
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804