W dniach 21 i 22 listopada 2016 r. w Tarnowie odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Organowy Uczniów Diecezjalnych Studium Organistowskich


W konkursie tym wielki sukces odniósł Maciej Albert-mieszkaniec wsi Mokre na ziemi głubczyckiej. Zdobył bowiem II miejsce! Trwający dwa dni prestiżowy konkurs organowy poprzedzony był kursem organistowskim prowadzony przez wybitnego profesora Juliana Gembalskiego z Katowic, przewodniczącego jury i niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie muzyki organowej.

Maciej Albert ma siedemnaście lat. To uczeń klasy II technikum informatycznego Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach i akompaniator w teatrze Tradycja ZSM. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jest jednocześnie studentem V roku Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu. Rozpoczął studia, mając zaledwie trzynaście lat. Warto także podkreślić, że jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Głubczycach w klasie fortepianu.

Na organach gra od wczesnego dzieciństwa. Jest organistą w kościele parafialnym we wsi Równe jak i w trzech kościołach filialnych (Mokre, Dobieszów i Pielgrzymów). Został nim, mając zaledwie osiem lat! Był wtedy najmłodszym organistą w kraju.

Maciek łączy w sobie niezwykły talent, pasję i kunszt gry na organach. Od lat bierze czynny udział w życiu kulturalnym naszego lokalnego środowiska i regionu. Ma na swym koncie szereg sukcesów w konkursach i przeglądach artystycznych szczebla wojewódzkiego. Założył także zespół wokalno-instrumentalny, który zajmuje się oprawą muzyczną różnych imprez środowiskowych.

Gratulujemy Maćkowi tego jakże spektakularnego osiągnięcia na szczeblu centralnym, życząc dalszych sukcesów, dobrych wyników w nauce oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Maria Farasiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.