Raport zdarzeń KP PSP 2016.11.7-20

0
Raport 7-20 XI 2016 KP PSP / © fot. KP PSP

W okresie od 7 do 20 listopada odnotowaliśmy 14 zdarzeń i było to 7 miejscowych zagrożeń, 5 pożarów i 2 alarmy fałszywe.


14 listopada po godz. 22.00 na trasie pomiędzy Głubczycami a Bernacicami doszło do kolizji samochodu ciężarowego z samochodem osobowym marki Skoda. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poważnie ranny. Wszystkie sześć osób biorące udział w kolizji zostały przebadane przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora, kierowaniu ruchem oraz usunięciu pozostałości po kolizji.

19 listopada zostaliśmy wezwani do miejscowości Lubotyń. Po przybyciu na miejsce zastępów z JRG Głubczyce zastano Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy medycznej kobiecie w podeszłym wieku. Ze względu na brak możliwości w bezpiecznym zniesieniu kobiety na noszach po schodach z pierwszego piętra KDR podjął decyzję o przetransportowaniu kobiety przez okno z wykorzystaniem podnośnika SHD 23. Po tych czynnościach Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał kobietę do szpitala.

Ponadto:
– usuwaliśmy skutki kolizji samochodu osobowego koło Lewic,
– gasiliśmy pożar w suszarni zboża w Głubczycach,
– wyjeżdżaliśmy do pożaru sadzy w kominie w Wojnowicach PGR,
– gasiliśmy pożar transformatora w miejscowości Raków,
– w wyniku wiejących silnych wiatrów usuwaliśmy drzewa oraz ich konary w Wiechowicach, na trasie pomiędzy Branicami a Niekazanicami oraz pomiędzy Braciszowem a Ciermięcicami,
– gasiliśmy pożary śmietników w Głubczycach oraz Dzierżysławiu.

Szanowni Państwo.
20 listopada w tutejszej komendzie odbył się końcowy egzamin praktyczny ze szkolenia podstawowego strażaków ochotników z terenu powiatu głubczyckiego. W ciągu prawie dwóch miesięcy strażacy najpierw przyswajali wiedzę teoretyczną z pożarnictwa zakończoną testem a następnie szkolili się praktycznie w tutejszej komendzie. Punktem kulminacyjnym tego szkolenia było zaliczenie komory dymowej w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu. Całe szkolenie ukończyło łącznie 25 druhen i druhów strażaków OSP.

Sporządził: kpt. mgr inż. Waldemar Hołownia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.