10 listopada 2016 r. Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach zorganizowała Zlot Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach wraz z obchodami Święta Niepodległości


Zaproszono zuchów, harcerzy, instruktorów ZHP, nauczycieli, dyrektorów szkół i instytucji, a także władze samorządowe. Całość rozpoczęła się o godzinie 15:00 zbiórką przed Starostwem Powiatowym, skąd w asyście Kompanii Honorowej 10 Opolskiej Brygady Logistycznej i Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu przemaszerowano pod Pomnik Czynu Zbrojnego w Głubczycach na uroczysty Apel.

Po krótkim montażu słowno – muzycznym wszyscy mieli okazję rozgrzać się wojskową grochówką  przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach.

Po uroczystościach z okazji Zlotu Hufca ZHP w Głubczycach i Narodowego Święta Niepodległości przed Pomnikiem Czynu Zbrojnego w Głubczycach wszystkie gromady zuchowe i drużyny harcerskie uroczyście otworzyły BIWAK, który fizycznie odbył się w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głubczycach. Biwak zakończono następnego dnia.

Redakcja TG na podstawie glubczyce.zhp.pl

Poprzedni artykułDebata społeczna w Spółdzielni Mieszkaniowej
Następny artykułMini Cup Silesia 2016
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.