10 listopada 2016 r. Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach zorganizowała Zlot Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach wraz z obchodami Święta Niepodległości


Zaproszono zuchów, harcerzy, instruktorów ZHP, nauczycieli, dyrektorów szkół i instytucji, a także władze samorządowe. Całość rozpoczęła się o godzinie 15:00 zbiórką przed Starostwem Powiatowym, skąd w asyście Kompanii Honorowej 10 Opolskiej Brygady Logistycznej i Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu przemaszerowano pod Pomnik Czynu Zbrojnego w Głubczycach na uroczysty Apel.

Po krótkim montażu słowno – muzycznym wszyscy mieli okazję rozgrzać się wojskową grochówką  przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach.

Po uroczystościach z okazji Zlotu Hufca ZHP w Głubczycach i Narodowego Święta Niepodległości przed Pomnikiem Czynu Zbrojnego w Głubczycach wszystkie gromady zuchowe i drużyny harcerskie uroczyście otworzyły BIWAK, który fizycznie odbył się w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głubczycach. Biwak zakończono następnego dnia.

Redakcja TG na podstawie glubczyce.zhp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.