Raport zdarzeń KP PSP 2016.10.31-11.06

W okresie od 31 października do 6 listopada odnotowaliśmy 7 zdarzeń i było to 5 miejscowych zagrożeń i 2 pożary

0
Straż raport 31.10-6.11 / © fot. KP PSP

W okresie od 31 października do 6 listopada odnotowaliśmy 7 zdarzeń i było to 5 miejscowych zagrożeń i 2 pożary


2 listopada w godzinach rannych przed miejscowością Kietlice doszło do wypadku trzech samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży zastano dwa samochody marki Skoda i Seat stojące w rowie oraz jeden samochód marki Daewoo stojący na drodze i dodatkowo objęty ogniem.

W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł mężczyzna w wieku 16 lat. Pozostali poszkodowani zostali zabrani przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Dwie osoby biorące udział w zdarzeniu nie wymagały pomocy służb medycznych. Dochodzenie co do przyczyn wypadku prowadzi Policja. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palący się samochód marki Daewoo, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych i usunięciu pozostałości powypadkowych. W działaniach wzięło udział pięć zastępów straży.

6 listopada około godz. 24.00 otrzymano zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego marki Skoda z drzewem na trasie pomiędzy Rakowem a Tłustomostami. Kierujący samochodem mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń ciała. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w pojeździe oraz usunięciu pozostałości po kolizji. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja.

Ponadto:
– otwieraliśmy mieszkanie przy ul.Warszawskiej, gdzie odnaleziono zwłoki mężczyzny,
– udzielaliśmy pomocy Policji podczas usuwania pozostałości po kolizji na trasie Głubczyce – Bogdanowice,
– gasiliśmy pożar suchej trawy w miejscowości Nowa Cerekwia,
– usuwaliśmy drzewo tarasujące przejazd pasem drogi pomiędzy Głubczycami a Zawiszycami oraz
– gasiliśmy pożar śmietnika w Kietrzu.

Szanowni Państwo.
Zwracamy się do Was z prośbą o sprawdzenie swoich domostw czy na ich elewacjach umieszczone są numery Waszych domów. Taka informacja jest bardzo pomocna nie tylko dla strażaków ale i dla zespołów ratownictwa medycznego. Widoczny numer posesji ułatwia i znacznie przyśpiesza dotarcie służb ratunkowych.

kpt. Waldemar Hołownia

Poprzedni artykułZagłosuj na Głubczyce!
Następny artykułGłos Głubczyc / 2016 listopad
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804