Podsumowanie akcji “Znicz”

Policjanci zakończyli akcję „Znicz 2016”, która w tym roku trwała, aż 6 dni

0
Akcja Znicz 2016 / © fot. Policja

Policjanci zakończyli akcję „Znicz 2016”, która w tym roku trwała, aż 6 dni


Funkcjonariusze odnotowali w tym czasie 1 wypadek drogowy, w którym jedna osoba poniosła śmierć na miejscu i jedna została ranna oraz 5 kolizji. Mundurowi zatrzymali trzech kierowców znajdujących się pod działaniem alkoholu.

Sześć dni trwała policyjna akcja ,,Znicz 2016”. Jak co roku w tym szczególnym okresie niemal 130 głubczyckich policjantów dbało o bezpieczeństwo odwiedzających groby swoich najbliższych. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Kontrolowali także trzeźwość kierowców i stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiązała się również ze sprawdzeniem, czy jadący używają pasów bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Działania Policji oraz innych służb polegały głównie na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze informowali o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Policjanci pieszym i rowerzystom rozdawali także odblaski.

Akcja “Znicz 2016” rozpoczęła się w piątek i zakończyła we wtorkowe popołudnie. Policjanci w tym czasie wyjeżdżali sześciokrotnie do zdarzeń drogowych, w tym jednego tragicznego w skutkach wypadku. Zatrzymali także trzech kierowców znajdujących się pod działaniem alkoholu.

Źródło: www.glubczyce.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.