28 października na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Głubczycach, odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego boiska szkolnego


W ostatnich latach Starostwo Powiatowe w Głubczycach dokonało kilku ważnych inwestycji na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach. 8 listopada 2012 r. została oddana do użytku nowoczesna hala sportowa, dwa lata później przeprowadzono termomodernizację młodszej części szkoły, a w 2015 r. zostało odnowionych kilka pracowni (cyklinowanie podłóg, położenie nowych nawierzchni, malowanie).

Otwarcie boiska LO cz.1 / © fot. M. Kitka
Otwarcie boiska LO cz.1 / © fot. M. Kitka

W 2016 r., po krótkim okresie budowy, liceum otrzymało nowoczesne boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową o wymiarach 30 x 19 m, na którym można grać w piłkę siatkową, ręczną, koszykową i nożną oraz siłownię zewnętrzną z dziesięcioma stanowiskami.

Z tej okazji 28 października 2016 r. na placu przy tym nowym obiekcie, odbyła się uroczystość jego otwarcia, w której wzięli udział liczni przedstawiciele Starostwa Powiatowego z pomysłodawcą inwestycji, starostą Józefem Koziną na czele oraz wielu znamienitych gości – m.in.: radny Sejmiku Województwa Opolskiego Zbigniew Ziółko, burmistrz Głubczyc Adam Krupa, przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Krzaczkowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Edward Wołoszyn, dyrektorzy szkół, emerytowani pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców i lokalne media.

Otwarcie boiska LO cz.1 / © fot. M. Kitka
Otwarcie boiska LO cz.1 / © fot. M. Kitka

Po przecięciu wstęgi, radny Z. Ziółko, starosta, burmistrz, dyrektor szkoły oraz emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego w liceum, Zdzisław Bańkowski, jako pierwsi wypróbowali nowe boisko. Aktu poświęcenia dokonał pracujący w liceum proboszcz parafii Pomorzowice, ks. Tomasz Skowron, a młodzież wykonała pokaz gier na boisku i zastosowania sprzętu na siłowni. Następnie goście przeszli do hali sportowej, gdzie odbyła się akademia.

Dyrektor T. Eckert z pomocą prezentacji multimedialnej przedstawił etapy powstawania boiska oraz – w imieniu społeczności szkolnej – wyraził wdzięczność, wskazując nieocenione korzyści, jakie odniosą uczniowie szkoły korzystający z tak nowoczesnego obiektu. Stosowne podziękowania otrzymali: starosta Józef Kozina, kierownik Wydziału Oświaty i Zdrowia Tomasz Seń oraz skarbnik Powiatu Głubczyckiego Anna Kasperek-Pindur.

Otwarcie boiska LO cz.1 / © fot. M. Kitka
Otwarcie boiska LO cz.1 / © fot. M. Kitka

Pan Starosta odnosząc się do zrealizowanej inwestycji, podziękował wykonawcom oraz podał informacje o środkach wydanych na tę inwestycję (łącznie 330 tys. zł, w tym 110 tys. z „Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej 2016” Ministerstwa Kultury Fizycznej i Sportu, a pozostała suma z budżetu Powiatu Głubczyckiego) i zapowiedział na rok 2018 termomodernizację starej części szkoły. Przeczytany został również list gratulacyjny marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły do starosty Józefa Koziny.

Następnie starosta wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Stanisławem Krzaczkowskim, wręczył zasłużonym nauczycielom Nagrody Starosty (nagrodzona została m. in. nauczycielka biologii w ZSO, Teresa Liberska), a dyrektor Tadeusz Eckert przekazał nauczycielom liceum Nagrody Dyrektora. Poza tym nagrodzono najlepszych sportowców szkół ponadgimnazjalnych w powiecie, m.in. absolwenta liceum Michała Cyganka.

Kolejne nagrody zostały przekazane uczestnikom Szkolnego Turnieju Pięknego Czytania „Quo vadis”, który zorganizowała bibliotekarka Maria Oleksiejuk. Nagrody otrzymały: za zajęcie I miejsca Judyta Pakulska z III d, II miejsca Joanna Lehun, również z III d i III miejsca Angelika Mateja z II b. W części artystycznej zaprezentowali się: Judyta Pakulska – recytacja fragmentu „Quo vadis” H. Sienkiewicza, klasa I c – taniec country, Judyta Pakulska i Natalia Kawa z II c – pokaz salsy oraz zespół rockowy „Areoszmit” w składzie: Piotr Szmit z I c (gitara elektryczna), Mateusz Atłachowicz z I c (keyboard), Antoni Wołoszyn z I a (perkusja) i Krzysztof Fuhs z I b (wokal). Chłopcy zagrali przebój zespołu Europe „The Final countdown”.

Mamy nadzieję, że nowo otwarte boisko i siłownia, będą przez lata dobrze służyły, nie tylko uczniom ZSO, lecz również mieszkańcom miasta i okolicy. W tym miejscu raz jeszcze dziękujemy Panu Staroście, Zarządowi Powiatu Głubczyckiego oraz wszystkim, którzy przyczynili się do wybudowania tego nowoczesnego obiektu.

dr Katarzyna Maler

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.