Na początku października tego roku Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu dokonał podsumowania kolejnej akcji GORĄCZKA ZŁOTA zorganizowanej w ramach ogólnopolskiego konkursu PCK


Rzecz związana była ze zbiórką groszówek, tzw. „miedziaków” (1gr, 2gr, 5gr) wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju. A trwała dwa miesiące, od kwietnia do końca maja. Zebrane na etapie wojewódzkim „drogocenne kruszce” zostały przekazane do siedziby Okręgowego PCK, gdzie je zważono i przeliczono. Laureat poprzedniej edycji – głubczycki MECHANIK – po raz kolejny wziął udział w tej akcji. Ogółem zebrano tu 24kg groszówek!

Szkoła stanęła na podium, zdobywając II miejsce w województwie tak w kategorii największej kwoty pieniężnej, jak i w ilości zebranych groszówek, przypadających na jednego „zbieracza złota”. I miejsce w tym konkursie przypadło Zespołowi Szkół Elektrycznych w Opolu.

To szlachetne przedsięwzięcie zorganizowała i sfinalizowała Maria Farasiewicz – rzecznik idei PCK na ziemi głubczyckiej przy współpracy z Beatą Lehun – koordynatorem akcji „Młoda krew ratuje życie” oraz Lucyną Łatą – nauczycielem-bibliotekarzem.

Panie te, podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, otrzymały stosowne podziękowania, a wręczyła je prezes głubczyckiego klubu HDK PCK – Elżbieta Kubal.
Dyplomy adresowane do społeczności ZSM, opatrzone pieczęciami Regionalnego PCK, zostały złożone na ręce dyrektora ZSM – Jana Łaty.

Gratulujemy MECHANIKOWI sukcesu w tej jakże pięknej akcji charytatywnej, z której dochód został przeznaczony na organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin.

Redakcja ZSM

Poprzedni artykułLKS Technik na turnieju Denmark Open
Następny artykułPorządkowanie grobów nauczycieli LO
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804