Na początku października tego roku Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu dokonał podsumowania kolejnej akcji GORĄCZKA ZŁOTA zorganizowanej w ramach ogólnopolskiego konkursu PCK


Rzecz związana była ze zbiórką groszówek, tzw. „miedziaków” (1gr, 2gr, 5gr) wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju. A trwała dwa miesiące, od kwietnia do końca maja. Zebrane na etapie wojewódzkim „drogocenne kruszce” zostały przekazane do siedziby Okręgowego PCK, gdzie je zważono i przeliczono. Laureat poprzedniej edycji – głubczycki MECHANIK – po raz kolejny wziął udział w tej akcji. Ogółem zebrano tu 24kg groszówek!

Szkoła stanęła na podium, zdobywając II miejsce w województwie tak w kategorii największej kwoty pieniężnej, jak i w ilości zebranych groszówek, przypadających na jednego „zbieracza złota”. I miejsce w tym konkursie przypadło Zespołowi Szkół Elektrycznych w Opolu.

To szlachetne przedsięwzięcie zorganizowała i sfinalizowała Maria Farasiewicz – rzecznik idei PCK na ziemi głubczyckiej przy współpracy z Beatą Lehun – koordynatorem akcji „Młoda krew ratuje życie” oraz Lucyną Łatą – nauczycielem-bibliotekarzem.

Panie te, podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, otrzymały stosowne podziękowania, a wręczyła je prezes głubczyckiego klubu HDK PCK – Elżbieta Kubal.
Dyplomy adresowane do społeczności ZSM, opatrzone pieczęciami Regionalnego PCK, zostały złożone na ręce dyrektora ZSM – Jana Łaty.

Gratulujemy MECHANIKOWI sukcesu w tej jakże pięknej akcji charytatywnej, z której dochód został przeznaczony na organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin.

Redakcja ZSM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.