We wtorek, 18 października br. o godz. 13:15 w świetlicy Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach odbyło się spotkanie młodzieży z dr Barbarą Piechaczek – dyrektor Powiatowego Muzeum Ziemi Głubczyckiej


Wizyta przedstawiciela jakże ważnej instytucji kulturalnej związana była z realizacją społecznego projektu o nazwie „Spotkania z kulturą”, a adresowanego do uczniów klas pierwszych w ramach przedmiotu wiedza o kulturze.

Barbara Piechaczek w swej prelekcji w sposób jasny i klarowny przedstawiła funkcjonowanie i rolę Powiatowego Muzeum jako instytucji kultury. Swą wypowiedź zilustrowała przygotowaną na tę okoliczność prezentacją multimedialną zawierającą informacje o działalności muzeum. Opatrzyła je ciekawym komentarzem i dygresjami, uciekając się do wydarzeń historycznych związanych z naszym regionem. Nie omieszkała także zaprosić uczniów MECHANIKA do PMZG, zwiedzania wystaw, uczestnictwa w tzw. lekcjach muzealnych i innych przedsięwzięciach organizowanych przez instytucję, którą kieruje.

Nasi młodzi przyjaciele z uwagą i w skupieniu wysłuchali interesującego gościa, nagradzając jego wystąpienie gromkimi brawami. Były ciepłe słowa podziękowania i symboliczny bukiet kwiatów. Wizyta dr Barbary Piechaczek – historyka sztuki to kolejne spotkanie w ramach w/w projektu edukacyjnego. Jego dopełnieniem będzie niewątpliwie wyjście z młodzieżą do Powiatowego Muzeum Ziemi Głubczyckiej i żywy kontakt z jego zbiorami. To już wkrótce!

A za miesiąc kolejne „Spotkanie z kulturą” w murach ZSM i nowy ciekawy gość!

Maria Farasiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.