W dniach od 07.10 do 09.10.2016 r. odbyły się Zawody wg przepisów Światowej Federacji Karate (WKF) POLISH OPEN X International Grand Prix Bielsko Biała

W zawodach startowało 1119 zawodników w 1697 osobo zgłoszeń z 143 klubów z 31 państw. Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce reprezentowali: 1. Szymon Cieślik, 2. Maciej Kowalczyk, 3. Jakub Patryjach, 4. Mateusz Stankiewicz, 5. Klaudiusz Leliński, 6. Maciej Fiet, 7. Michalina Jung, 8. Julia Hac, 9. Emilia Klein, 10. Oliwia Rojek, 11. Anna Paruszewska, 12. Marta Fiet, 13. Wiktoria Sawicka.

Były to największe zawody jakie odbyły się w Polsce. Zdobycie punktowej pozycji było wielkim wyzwaniem zmuszającym do stoczenia co najmniej 4 walk. Marta Fiet w kata 9 lat zajęła 5 miejsce, Wiktoria Sawicka w kata 9 lat zajęła również 5 miejsce, Klaudiusz Leliński w kata 10 lat zajął 5 miejsce, Julia Hac w kata 10 lat zajęła 7 miejsce, Mateusz Stankiewicz w kata 11 lat zajął 7 miejsce, Julia Hac w kata 10 lat zajęła 7 miejsce.

Po wielu stoczonych walkach brązowy medal w kata 8 lat zdobyła Anna Paruszewska oraz Szymon Cieślik w kata 16-17 lat (junior) zdobył brązowy medal, przegrywając o wejście do finału z gospodarzem 2 lata starszym, kadrowiczem Polski 3-2. Przed Szymonem za tydzień Mistrzostwa Polski WKF w Białymstoku.

Dziękuję zawodnikom za wspaniałą postawę oraz wsparcie ich rodziców.