24 września 2016 r. w Łodzi, odbyły się międzynarodowe zawody karate GRAND PRIX POLSKI

Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce reprezentowali: Szymon Cieślik, Maciej Kowalczyk, Jakub Patryjach, Mateusz Stankiewicz, Klaudiusz Leliński, Michalina Jung, Emilia Klein, Julia Hac, Oliwia Rojek, Anna Paruszewska.

Występ naszych zawodników należy uznać za udany. Przyczynił się do oceny przygotowania zawodników w występach Polish Open w Bielsku Białęj oraz Mistrzostw Polski.

Szymon Cieślik w swojej kategorii kadetów zdobył złoty medal. W walce finałowej juniorów pośliznął się i zajął drugie miejsce. Maciej Kowalczyk w kata młodzików zajął drugie miejsce Emilia Klein w kata 10-11 lat drugie miejsce. Anna Paruszewska, Michalina Jung oraz Klaudiusz Leliński przegrali walki o wejście do finału i zajęli 5 miejsca.