Ostatnie dni września obfitują w kolejne spotkania mundurowych z przedszkolakami i uczniami młodszych klas szkół podstawowych


Tematyka pogadanek pozostaje w kręgu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystko po to, żeby dzieci bezpiecznie docierały do i ze szkoły.

Głubczyccy policjanci spotykają się nadal z przedszkolakami i uczniami najmłodszych klas szkół podstawowych. Wrześniowe pogadanki mają na celu przybliżenie dzieciom problematyki z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także i innych zagrożeń z jakimi mogą zetknąć się dzieci w drodze do i ze szkoły. Uczniowie dowiadują się jak postępować w przypadku wystąpienia trudnej sytuacji i jak sobie z nią radzić.

Podczas spotkań jakie miały miejsce w placówkach w Głubczycach, Baborowie, Zopowy, Bogdanowicach i Gołuszowicach dzielnicowi oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną rozdawali książeczki „Pierwszaki” i „Bezpieczny Przedszkolak” sfinansowane ze środków Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz elementy odblaskowe, które na ten cel przeznaczył Urząd Miejski w Głubczycach.

Źródło: glubczyce.policja.gov.pl

Poprzedni artykułGrand Prix Polski karate w Łodzi
Następny artykułXVI Międzynarodowe Seminarium Sztuk Walki
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804