Raport zdarzeń KP PSP 2016.09.19-25

W okresie od 19 do 25 września odnotowaliśmy 7 zdarzeń i było to 5 miejscowych zagrożeń i 2 pożary

0
Raport KP PSP 2016.09.15-25 / © fot. KP PSP

W okresie od 19 do 25 września odnotowaliśmy 7 zdarzeń i było to 5 miejscowych zagrożeń i 2 pożary


24 września około godz. 4:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze schodów wejściowych do budynku w miejscowości Grobniki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży stwierdzono, że mieszkańcy sami ugasili pożar schodów natomiast pali się instalacja elektryczna zlokalizowana na elewacji budynku. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy medycznej mieszkańcom budynku, podaniu jednego prądu proszku gaśniczego, przewietrzeniu pomieszczeń budynku oraz dokonaniu pomiarów miernikiem na obecność gazów toksycznych wewnątrz obiektu. W działaniach wzięły udział dwa zastępy z JRG Głubczyce.

25 września około godz. 6:00 doszło do wypadku samochodu osobowego marki Mazda w miejscowości Baborów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży zastano samochód stojący na drodze powiatowej, który uderzył w słup energetyczny oraz ogrodzenie jednej z posesji przy ul.Raciborskiej. Osoby poszkodowane zaopatrywane były przez ZRM a następnie zabrane do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania z akumulatora, oświetleniu miejsca działań oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. W działaniach wzięły udział dwa zastępy straży z JRG Głubczyce i jeden z OSP Baborów.

Ponadto:
– trzykrotnie usuwaliśmy gniazda agresywnie zachowujących się owadów błonkoskrzydłych,
– otwieraliśmy drzwi w związku z wyciekiem wody w jednym z mieszkań w Nowych Gołuszowicach oraz
– gasiliśmy pożar kontenera na śmieci w Kietrzu.

Sporządził: kpt. mgr inż. Waldemar Hołownia

Poprzedni artykułVarcolor Polish International 2016
Następny artykułStrzelcy z podopiecznymi w 10 Opolskiej BL
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804