We wtorek, 13 września br. o godz. 13:15 w świetlicy Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach odbyło się spotkanie młodzieży z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach – Zbigniewem Ziółko


Uczestniczyły w nim cztery klasy pierwsze (technika i liceum mundurowe), realizujące przedmiot wiedzy o kulturze. Organizatorem spotkania była polonistka – Maria Farasiewicz, pomysłodawczyni owego cyklu pt.: „Spotkania z Kulturą”.

To właśnie dyrektor MOK, absolwent MECHANIKA, zainicjował swą obecnością to ciekawe przedsięwzięcie, któremu przyświeca hasło: „Nie samym chlebem żyje człowiek…”.

Młodzież z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchała gościa, który w barwny i ciekawy sposób przedstawił instytucję kultury, którą od wielu lat kieruje. Zobrazował funkcjonowanie i rolę, jaką MOK odgrywa w lokalnym środowisku, stwarzając dzieciom i młodzieży warunki do rozwoju artystycznego. Przywołał też sekcje tu działające. Zachęcał uczniów do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, traktując ich nie tylko jako odbiorców, ale i twórców kultury.

Słowa uznania pan Ziółko skierował pod adresem szkolnego teatru TRADYCJA, który od początku swojego istnienia (1994 r.) współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Nawiązał także do swoich młodzieńczych pasji, zwłaszcza fotografii i kabaretu, które rozwijał jeszcze w szkole średniej, kontynuując na studiach i w dorosłym życiu. Niejednokrotnie podkreślał, że MECHANIK to szkoła techniczna, ale z duchem humanistycznym.

Zbigniew Ziółko odkrył przed zebranymi tajniki pracy Domu Kultury. Mało tego. Zaprosił młodzież do MOK, by mogła zobaczyć pracę tej instytucji niejako od wewnątrz. Nie omieszkał też zachęcić do uczestnictwa w różnorodnych, organizowanych przezeń imprezach np. w ramach Głubczyckich Dni Kultury, Sceny Plenerowej i innych. Były także pytania do prelegenta, na które rzeczowo odpowiadał.

Za miesiąc następne „Spotkanie z kulturą”. Zatem kolejny, ciekawy gość pojawi się w murach ZSM. A w tzw. międzyczasie „doświadczanie kultury”, czyli żywy kontakt ze sztuką.

Redakcja ZSM

Poprzedni artykuł“Wakacje w Mieście 2016”
Następny artykułVI Dzień Kresowy
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.