Sprawozdanie z realizacji zajęć sportowo-rekreacyjnych w ramach akcji “Wakacje w Mieście 2016”


Realizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych w ramach akcji „Wakacje w Mieście 2016”, których organizatorami są: Urząd Miejski w Głubczycach i Zarząd Oświaty Kultury i Sportu w Głubczycach.

Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie zawodów jest Bożena Bąk – koordynator sportu szkolnego w Gminie Głubczyce.

Wakacje w mieście rozpoczęły się na sportowo 01.07.2016 turniejem w piłce nożnej, który upamiętnił 55-lecie Spółdzielni Mieszkaniowej w Głubczycach.

W miesiącu lipcu nie wszystkie zajęcia sportowe odbyły się powodu złej pogody takie jak pływanie dla najmłodszych,a niektóre z nich rozegrane zostały w innych terminach.

Dnia 12.07.2026 na Orliku w Głubczycach odbył się turniej w piłce nożnej dla szkół podstawowych, w którym udział wzięło 3 drużyny: KS Kartoflanka, PZPN i Pazdan Team.

I miejsce i puchar zdobyła drużyna KS Kartoflanka w składzie Alan Orzechowski, Miłosz Ciapa, Szymon Piskorz, Krystian Chrobostowski, Maciej Kowalczyk, Danis Sagan, Szymon Gawęcki.

Dnia 20.07.2016. na Orliku w Głubczycach odbył się turniej w piłce nożnej dla szkół gimnazjalnych i starszych, do którego zgłosiło się 9 drużyn. Rozegrano 12 meczy.

I miejsce i puchar wśród zawodników szkół gimnazjalnych zdobyła drużyna Sparta Zawiszyce w składzie: Dawid Turski, Krzysztof Łukaszczyk, Dawid Toporowski, Simon Kadekała, Kamil Myśków i Marcel Jaworski, którzy pokonali w finale 8:1 drużynę KS Mocarz, III miejsce zdobyła drużyna LZS Lisięcice.

Dnia 21.07.2016 na Basenie Miejskim w Głubczycach odbył się turniej w Plażowej Piłce siatkowej do którego zgłosiło się 6 zespołów.

Wśród najmłodszych I miejsce i puchar zdobył zespół „FC Egipt” w składzie Piotr Nawaryński i Bartek Zimowski. Wśród starszych zawodników I miejsce i puchar zdobył zespół „Imbras” w składzie Marta Myśliwy i Paulina Małas, II miejsce „Pawcio/Bronek”, III miejsce „I Super Girls” i IV miejsce dla „Pompa Team”.

Dnia 22.07.2016 odbyły się zawody „Zostań Olimpijczykiem” w kategorii tor przeszkód, który składał z 8 stacji.

Zawody rozegrały się w dwóch kategoriach I-III kl. i młodsi oraz IV-VI kl. Wśród najmłodszych medale zdobyli:

I miejsce Wiktoria Tusz, II miejsce Kamila Gąsiorek i III miejsce Michał Bydzałek.

Klasy IV-VI: I miejsce Konrad Mędrala, II miejsce Kuba Lichocki, III miejsce Maciej Lichocki.

W miesiącu sierpniu zaplanowano Turniej Olimpijski w piłce nożnej o Puchar Burmistrza Głubczyc

09.08.2016 szkoły podstawowe
11.08.2016 szkoły gimnazjalne

Oraz turniej w Grze w Palanta, gdzie dzieci i młodzież poznają zasady tej gry i rozegrają turniej
16.08.2016 szkoły podstawowe
18.08.2016 szkoły gimnazjalne

„Wakacje w Mieście 2016” w miesiącu sierpniu

W miesiącu sierpniu odbył się Turniej Olimpijski szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nazwy drużyn były związane z odbywającymi się w tym samym czasie Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Dnia 09.08.2016 na Orliku w Głubczycach odbył się „Turniej Olimpijski” w piłce nożnej dla szkół podstawowych, w którym udział wzięło 3 drużyny: Niemcy, Portugalia i RPA.

I miejsce i puchar zdobyła drużyna Portugalii w składzie Patryk Frydryk, Piotr Sieradzki, Jacek Dąbrowa, Marcin Rudziński, Szymon Curyło, Denis Sagan, Szymon Gawęcki.

Dnia 11.08.2016 na Orliku w Głubczycach odbył się turniej w piłce nożnej dla szkół gimnazjalnych, do którego zgłosiło się 3 drużyny: Fidżi, Brazylia i Meksyk.

I miejsce i puchar wśród zawodników szkół gimnazjalnych zdobyła drużyna Fidżi w składzie: Krzysztof Łukaszczyk, Dawid Toporowski, Szymon Kuklewicz, Kacper Litwin, Kamil Kindrat i Marcin Mleczko.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy. Gra w palanta nie odbyła się z powodu braku chętnych.

koordynator sportu ZOKiS Bożena Bąk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Wprowadź swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.