Wakacje już się skończyły, a uświadomił nam to pierwszy dzwonek, który usłyszeliśmy 1 IX 2016 roku o godzinie 9:00, na boisku szkolnym


Wrześniowy poranek był ciepły, takie też były słowa pani dyrektor Ewy Błażków, która powitała wszystkich zebranych. Wprowadzeniem Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniem Hymnu rozpoczęliśmy uroczystość.

Rozpoczęcie roku SP2 / © fot. SP2
Rozpoczęcie roku SP2 / © fot. SP2

W chórze złożonym z prawie 400 głosów, pięknie rozbrzmiewała Pieśń Szkoły. Uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego dokonała pani dyrektor, która serdecznie przywitała zebranych nauczycieli, uczniów, ich rodziców a także wszystkich pracowników życząc przyjemnego pobytu w szkole oraz samych dobrych wyników w nauce.

Pierwszy dzień szkoły przeżywali szczególnie najmłodsi uczniowie – pierwszoklasiści, którzy z obawą i niepewnością, a także z ciekawością obserwowali całe wydarzenie. Następnie przyszedł czas na imienne przedstawienie najmłodszych uczniów, którzy rozpoczynają naukę w klasie pierwszej. Przejęte maluchy głośno powtarzały treść Ślubowania, obiecując “uczyć się tego, co dobre i piękne”. Zostali przyjęci do wspólnoty uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Głubczycach. Jesteśmy pewni, że będą się dobrze u nas czuli.

Później był czas na chwilę refleksji – wspomnienie o II wojnie światowej. W tym roku przypada 77. rocznica wybuchu tej najokrutniejszej z wojen. Po szkolnej inauguracji uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami wzięli udział w uroczystości pod Pomnikiem Czynu Zbrojnego. W dalszej części uroczystości pan dyrektor Mariusz Kruk przedstawił wychowawców poszczególnych klas i przydział sal lekcyjnych. Powitaliśmy także nowych nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym będą pracowali w naszej szkole.

Rozpoczęcie roku SP2 / © fot. SP2
Rozpoczęcie roku SP2 / © fot. SP2

Kończąc oficjalną część uroczystości, pani dyrektor szkoły Ewa Błażków życzyła wszystkim uczniom sukcesów w nauce, ich rodzicom dużo radości i satysfakcji z edukacyjnych postępów swoich pociech, a gronu pedagogicznemu wytrwałości w niesieniu przysłowiowego “kaganka oświaty”. Po pięknej inauguracji uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do sal lekcyjnych, gdzie odbyły się spotkania klas z wychowawcami.

A potem już skrzętnie notowali plany lekcji, bo dobiegły już końca słoneczne, beztroskie i piękne wakacje. No i wkroczyliśmy w kolejny rok szkolny. Rok wytężonej pracy i nauki. Ale także rok pełen radości i satysfakcji.

Marzena Różnicka – Świercz

Poprzedni artykułDożynki Gminno-Powiatowe Włodzienin 2016
Następny artykułEuropejskie Dni Dziedzictwa 2016
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804