Kolejne dożynki mamy za sobą. Następne, jak ogłosił przewodniczący jury „Konkursu na najładniejszą posesję i sołectwo w gminie” wiceburmistrz Kazimierz Bedryj odbędą się w Zubrzycach – jako zwycięskim sołectwie


Sołtys Mariusz Gawłowski odbierając funkcję gospodarza z satysfakcją zaprosił do siebie na przyszłoroczne dożynki ZUBRZYCE 2017 mieszkańców gminy i gości.

Tegoroczne Święto Dziękczynienia za Plony Ziemi – dochowało tradycyjnej formy. Bogaty i barwny korowód prowadziły pod osłoną wozu bojowego OSP w rytmie orkiestry dętej z Raciborza. Dzieci szkolne w kolorowych strojach historycznych oraz niezastąpione w swojej urodzie mażoretki z Branic. Za nimi bryczką konną w obstawie jeźdźców na koniach, Burmistrz Gminy, Starosta Powiatu i Starostowie Dożynek oraz sołtys wsi nowocześniej bo zmotoryzowany.

Korowodu dopełniały korony żniwne, goście dożynkowi i nowoczesne pojazdy rolnicze. Gospodarz części sakralnej dożynek, ks. proboszcz Adam Szubka w asyście ks. z Włoch O. Jana Mazurkiewicza odprawili Mszę św. dziękczynną zakończoną „dzieleniem chlebem”. Bogaty program artystyczno-rozrywkowy, ogłoszenie wyników konkursów na najładniejszą koronę żniwną, na najładniejszą posesję i sołectwo, odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”, „Za zasługi dla województwa opolskiego”, wypełniły czas do występu Gwiazdy Dożynek – Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Po nim jeszcze koncert Jacka Silskiego i zabawa taneczna przy zespole „Orion” do północy.

Wyniki konkursu gminnego „Korony żniwne”
I Krzyżowice, II Zawiszyce, III Bogdanowice, IV Głubczyce Sady, V Bernacice Górne, VI Zubrzyce, VII Ściborzyce Małe.

Odznaczeni „Zasłużony dla rolnictwa”
Gawłowski Mariusz – Zubrzyce, Gawłowski Stanisław i Madera Beata – Bogdanowice, Maćko Jacek i Skóra Wanda – Zawiszyce.

Zasłużony dla województwa opolskiego
Kazimierz Jurkowski – Bogdanowice,
Jan Mielnik – Nowa Wieś Gł.
Danuta Danylczuk – Pomorzowice.

Źródło: Materiał redakcyjny GG / red. Jan Wac

Fotografie: red. GG Jan Wac

Poprzedni artykułGorczyca i przyjaciele [FOTO]
Następny artykuł„Strzelcy” w Nadleśnictwie Prudnik
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804