Pomóż w zakupie kamery termowizyjnej dla OSP Zopowy

Straż Pożarna w XXI wieku każdego dnia niesie pomoc na najwyższym poziomie, wykorzystując umiejętności i nowoczesny sprzęt ratowniczy. W ostatnich latach jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zopowych zrobiła ogromny krok do przodu i aktywnie działa w celu jak najlepszego wyposażenia ratowników

0
Kamera termowizyjna dla OSP Zopowy / © fot. OSP Zopowy

Straż Pożarna w XXI wieku każdego dnia niesie pomoc na najwyższym poziomie, wykorzystując umiejętności i nowoczesny sprzęt ratowniczy. W ostatnich latach jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zopowych zrobiła ogromny krok do przodu i aktywnie działa w celu jak najlepszego wyposażenia ratowników


Za inwestycjami w sprzęt idą długie godziny szkoleń oraz ćwiczeń. Niezależnie od pory dnia i nocy, możesz liczyć na pomoc naszych strażaków. Obecnie nasze działania to nie tylko gaszenie pożarów ale również działania specjalistyczne w następujących zakresach: ratownictwo techniczne (m.in. drogowe), wodne, wysokościowe oraz działania poszukiwawczo-ratownicze.

W bieżącym roku dzięki dotacji Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego zostało kupione wyposażenie osobiste strażaków (buty, rękawice, kominiarki) oraz sprzęt do ratownictwa technicznego i wysokościowego w zakresie podstawowym o wartości blisko 13 tysięcy złotych. Po skompletowaniu sprzętu członkowie naszej OSP zostaną przeszkoleni do tego typu działań.

W toku ciągłego doskonalenia umiejętności i inwestycji w sprzęt, z końcem 2015 roku podjęliśmy działania mające na celu zakup KAMERY TERMOWIZYJNEJ. Dzięki staraniom udało nam się pozyskać sponsora, właściciela znanej na polskim rynku sieci sklepów. W styczniu bieżącego roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Opolu. Wiosną otrzymaliśmy informację o pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku, wartość dotacji to 40% wartości kupowanego sprzętu. W celu zebrania pozostałej kwoty koniecznej do zakupu złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do Urzędu Gminy Głubczyce – czekamy na odpowiedź o decyzji i kwocie dotacji. Wiemy, że dotacja ta z pewnością nie pozwoli nam sfinalizować transakcji dlatego podejmujemy dalsze aktywne działania mające na celu pozyskanie pieniędzy od fundacji, sponsorów, instytucji i osób prywatnych, które zdecydują się wesprzeć nasz projekt zakupu Kamery Termowizyjnej. Koszt zakupu kamery termowizyjnej to około 27 tysięcy złotych.

W jakich akcjach jest potrzebna KAMERA TERMOWIZYJNA?
Urządzenie to wykorzystując czujniki promieniowania podczerwonego pozwala na rozpoznanie obszaru budynku objętego pożarem w którym panuje duże zadymienie i odnalezienie np. źródła pożaru czy osoby poszkodowanej. Kiedy bez kamery termowizyjnej widoczność w zadymieniu jest bliska zeru, kamera pokazuje obraz na wyświetlaczu podobny do tego z umieszczonych powyżej zdjęć. Jednostki Straży Pożarnej wykorzystują te urządzenia również podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych, wyciekach gazu i cieczy, dogaszaniu, rozpoznawaniu pożarów ukrytych np. w przestrzeniach sufitowych czy stropowych. Te nowoczesne urządzenia wykonane są tak aby wytrzymać najcięższe warunki, są specjalnie uszczelnione i odporne na uderzenia i upadki. Wykorzystanie nowoczesnych akumulatorów pozwala na długotrwałą pracę.

Niniejszym artykułem zwracamy się do Państwa, mieszkańców gminy Głubczyce i nie tylko…

Prosimy o wsparcie naszej jednostki poprzez darowiznę na nasze konto bankowe. Każda osoba może dokonać wpłaty o dowolnej wartości, nawet niewielkie wpłaty mogą pomóc nam zebrać większą kwotę.

Jeśli zdecydujesz się wesprzeć nasze działania w przelewie bankowym wpisz tytuł: „Darowizna na cele statutowe – kamera termowizyjna”. Ochotnicza Straż Pożarna w Zopowych działa na prawach stowarzyszenia, w sferze zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Darowiznę stowarzyszenie przeznaczy na działalność statutową. Kwota darowizny (dokonanej przelewem) może być odliczona od podstawy opodatkowania. Jeśli chcesz przekazać darowiznę w formie gotówkowej prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, przy wpłacie darowizny otrzymasz potwierdzenie wpłaty KP (Kasa Przyjmie).

Dlaczego zwracamy się z prośbą do Państwa?
My przychodzimy na pomoc każdemu mieszkańcowi okolicy, nie patrząc na to w jakiej miejscowości i na jakiej ulicy mieszka. Zakup kamery termowizyjnej dla naszej jednostki z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Być może Tobie lub komuś z Twojej rodziny będzie potrzebna Nasza pomoc.

Dzisiaj Ty pomagasz nam, jutro my przyjdziemy Tobie z pomocą.


Numer konta bankowego: 07 2030 0045 1110 0000 0329 8270

Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe – kamera termowizyjna.

Ochotnicza Straż Pożarna w Zopowych
Zopowy ul. Zielona 1
48-100 Głubczyce
NIP: 748-14-65-057
REGON: 531612166
KRS: 0000037819
tel. kom.: +48 663 979 530
e-mail: osp.zopowy@gmail.com
www.zopowy.osp.pl
www.facebook.com/osp.zopowy

 

Poprzedni artykułInauguracja nowego roku szkolnego w ZSM
Następny artykułRaport zdarzeń KP PSP 2016.08.29-09.04
Wydarzenia, newsy, wywiady, fotorelacje z gminy Głubczyce. Portal współpracuje z miesięcznikiem "Głos Głubczyc" i TV Pogranicze. TwojeGlubczyce.pl to Twój portal regionalny! Jeśli masz informację o ciekawym wydarzeniu, napisz! kontakt@twojeglubczyce.pl tel.: +48 600 806 804